Міжнародна організація праці розробила рекомендації для українських роботодавців, як запобігти негативному впливу стресу на працівників на робочому місці.
Про це під час прес-конференції сказав національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук, повідомляє кореспондент агентства.
«Міжнародна організація праці в Україні підготувала керівництво з попередження виробничого стресу, що містить цілий перелік анкет, відповідаючи на які роботодавці і працівники можуть визначити, чи є робоче місце стресогенним, а також розробити заходи запобігання стресу у працівника», – сказав Савчук.
Так, за даними Міжнародної організації праці, у світі майже половина працівників піддаються стресу під час роботи, повідомляє УКРІНФОРМ.
Як сказав журналістам голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, цю ситуацію можна віднести і до України. За його словами, хоча на державному рівні вплив стресу на працездатність і наслідки такого впливу не вивчалися, можна виділити фактори, що впливають на психологічний та емоційний стан українців на робочому місці.
Серед них Чернега назвав низьку заробітну плату, нестабільні форми зайнятості, так зване тимчасове працевлаштування, необхідність виконувати роботу, для якої не вистачає навичок або знань, понаднормова робота. Окремим чинником є військові дії на Сході України.
Варто додати, що ДСНС нагадала відпочивальникам про пожежну безпеку.