Земля атовцям

  • Наприкінці січня під час сесії Бурштинської міської ради учасники АТО вимагали, щоб їм врешті-решт виділили земельні ділянки. Тоді начальник земельно-економічного відділу Володимир Копаниця повідомив, що землі, яку б можна було виділити атовцям, у Бурштині немає, що неабияк розлютило присутніх учасників АТО.

    Довгоочікувана земля

    22 квітня на черговій сесії міської ради депутати мали розглядати проект рішення про затвердження положення про порядок надання земельних ділянок громадянам для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за рахунок земель запасу міської ради м. Бурштин та с. Вигівка.

    Згідно з ним вступав у дію квотний розподіл земель між усіма пільговими категоріями. Земельні ділянки мали розподілятися згідно з списками черговості осіб для індивідуального житлового будівництва за наступною пропорцією:

    – 50% — для осіб, які перебувають у списках черговості на загальних підставах;

    – 30% — для осіб, що набули статусу учасника АТО, сім’ї загиблих учасників АТО, а також учасників бойових дій з числа учасників АТО;

    – громадяни України, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до I, II категорій (відповідно до п. 10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»);

    – учасники бойових дій (відповідно до п. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»);

    – 17% — для інвалідів, біженців, сімей, які мають 3 і більше дітей, громадян, сім’ї яких проживають у гуртожитках або винаймають житло;

    – 3% — резерв (земельні ділянки для учасників антитерористичної операції). Земельні ділянки з резерву виділяли б після завершення антитерористичної операції.

    Однак міський голова Бурштина Роксолана Джура запропонувала зняти з порядку денного це питання, а натомість замінити його відповіддю на депутатський запит, оскільки так вирішили на погоджувальній нараді.

    «В цьому проекті мова йде про квотний розподіл земельних ділянок для пільгових категорій учасників АТО, бойових дій в Афганістані та Чехословаччині. Тому ми на спільній координаційній погоджувальній раді депутатського корпусу, голів політичних фракцій і представників АТО вирішили передати 15 га землі для розподілу для задоволення потреб учасників АТО», — наголосила Джура.

    Тож згідно з генпланом та архітектурним поділом цих 15 га рівними ділянками поділять між учасниками АТО. Кожен з них отримає приблизно по дев’ять соток. А ті землі, що залишаться, будуть пропонувати афганцям та учасникам бойових дій у Чехословаччині.

    Міський голова одразу ж визнала, що, знімаючи квотний розподіл землі на користь першочергового забезпечення атовців, міська рада немов порушує чинне законодавство, тому що і учасники бойових дій в Афганістані, і учасники бойових дій у Чехословаччині, і учасники АТО мають абсолютно рівні права.

    «Звичайно, якщо учасники інших бойових дій подадуть у суд, то вони виграють і ми вимушені будемо розглянути такий квотний розподіл, який є згідно з законодавством», — резюмувала Роксолана Джура.

    13059846_986593641418810_287265600_n

    Грошові допомоги

    Крім цього, на засіданні задля посилення соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО міська рада вирішила внести зміни до програми соціальної підтримки сімей військовослужбовців і працівників правоохоронних органів, які брали або беруть участь в АТО.

    Відтак для надання одноразової матеріальної допомоги атовцям передбачено 150 тисяч. Зокрема:

    – при мобілізації у 2016 році учаснику АТО передбачено 1000 грн, його дружині – також 1000 грн, а на кожну дитину — 500 грн;

    – сім’ям загиблих учасників АТО – 5000 грн, сім’ям, в яких є неповнолітні діти, – 10 000 грн;

    – особам, призваним на військову службу за контрактом, – 5000 грн кожному.

    Для  придбання твердого палива (дров) та скрапленого газу учасникам АТО та членам їх сімей, які брали або беруть участь в АТО, передбачено 12 000 грн.

    13077365_986593594752148_1404927992_n

    Також атовцям, членам сім′ї учасників АТО та членам сім’ї загиблих в зоні АТО до отримання відповідних посвідчень  будуть виділяти кошти для надання пільг з оплати вартості житлово-комунальних послуг, які надає КП «Житловик», у розмірі 100% за рахунок коштів міського бюджету. Після отримання статусу учасника бойових дій (АТО) пільги надаються учасникам та членам їх сімей в розмірі 75% згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з державного бюджету та 25% з міського протягом шести місяців. Членам сімей загиблих під час участі в АТО після надання їм відповідного статусу – у розмірі 50% з державного бюджету, 50% з міського бюджету протягом шести місяців після реєстрації у відділі соціального захисту населення.

    Однак депутат Любомир Горват повідомив, що тут не враховані інтереси демобілізованих бійців АТО. «Треба, щоб люди, які повертаються з АТО, також були включені у цю програму, бо хлопцям потрібні гроші», – зазначив він.

    Депутати його поправку врахували і проголосували за відповідний проект рішення.

    Наталя КОЗАК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!