МЗС України запропонувало Росії план конфедералізації із запровадженням 10 державних мов

  • МЗС України радить російській стороні не втручатися у внутрішні справи України, а натомість зосередитися на вдосконаленні власної держави. Так прокоментував висловлювання деяких російських посадовців щодо федералізації України директор департаменту інформації політики МЗС України Євген Перебийніс.

    «МЗС України підтверджує свою позицію, яка вже неодноразово у різний спосіб доводилась до російської сторони, про те, що подібні заяви є грубим і неприхованим втручанням у внутрішні справи України. Замість цього російській владі слід було б зосередитись на наповненні власного федерального устрою реальним змістом, поверненні до демократичних виборів на регіональному та місцевому рівнях, забезпеченні захисту прав національних меншин, які страждають через відсутність можливості повноправної участі у діяльності органів державної влади, та прийнятті рішень щодо розвитку їх території», – зазначив Перебийніс.

    Крім того, за словами дипломата, Москві варто також зосередитися на запровадженні зваженої мовної політики шляхом надання представникам національних меншин можливості вивчати рідну мову та здобувати нею освіту.

    Як додав Перебийніс, у разі відсутності прогресу на цьому напрямі, Україна могла б надати РФ свої пропозиції щодо вдосконалення та оптимізації державного устрою і політичної системи. Зокрема, як наголосив дипломат, Україна готова надати пропозиції у вигляді плану конфедералізації Російської держави із запровадженням 5-10 державних мов, а також національних квот в основних органах державної влади, які б чітко відображали інтереси всіх основних національних і мовних спільнот російського суспільства.

    «Міністерство закордонних справ України переконане, що такий крок дозволив би наблизитися Російській Федерації до цивілізованих зразків демократії, прав людини та поваги прав національних меншин», – наголосив він.

    Як повідомлялося, міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заявив, що Москва пропонує спільно з США та ЄС сформулювати загальні заклики до Києва з метою ініціації загальнонаціонального діалогу, підсумком якого стане нова Конституція, яка “гарантуватиме федеративний устрій України”.

    У МЗС України відреагували заявою, запропонувавши російській стороні звернути увагу на “катастрофічний стан і повне безправ’я власних національних меншин, в тому числі української, перш, ніж диктувати свої ультимативні умови суверенній і незалежній державі”.

    Тиждень

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!