В Івано-Франківському господарському суді готуються обирати нове керівництво

  • Екс-голова Господарського суду Івано-Франківської області Вікторія Соботник та її заступники Оксана Фанда і Олена Малєєва не братимуть участь у виборах керівництва суду, які передбачені нещодавно прийнятим законом «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

    За словами Вікторії Соботник, вона підтримує ініціативу громадськості з очищення судової системи і вважає її абсолютно правильною. «Якщо є проблеми в судовій системі, то треба шукати шляхи виходу з них. Може, в області ми будемо перші, які заявляємо про це», – повідомила екс-голова господарського суду.

    Як тільки закон «Про відновлення довіри до судової влади в Украхні» вступив у дію, Вікторія Соботник, як це передбачено законодавством, передала свої повноваження судді з найбільшим стажем роботи Ганні Цюх.

    Заступник голови господарського суду Олена Малєєва, посада якої відтепер теж є виборною, зазначає: «Я вважаю, що процес відновлення довіри передбачає не лише юридичні механізми, а й обізнаність громадськості про те, що відбувається в судах, які повноваження осіб, що будуть обрані на адміністративні посади. Сьогодні навіть якщо на цих посадах були люди достойні, і колектив повторно їх обере, то суспільство може не зрозуміти цього».

    На переконання екс-керівництва господарського суду, особи, які обіймали керівні  посади  в судах, не повинні висувати свої кандидатури на виборах, а мають дати можливість новим суддям спробувати реалізуватися в адміністративній роботі.  «Ми не висуваємо свої кандидатури не тому, що вважаємо, що ми неправильно щось робили чи є недостойними бути на тій чи іншій посаді, а власне з міркувань того, що суспільство потребує перезавантаження судової влади», – сказала Олена Малєєва. За її словами, як судді, так і громадськість повинні змінити ставлення до адміністративних посад і сприймати їх не як певні преференції, а як – додаткове навантаження і обов’язок.

  • Нагадаємо, 8 квітня ВРУ прийняла закон «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Відповідно до закону, встановлюються нові правила обрання суддів на адміністративні посади. Відтепер судді на адмінпосади обираються шляхом таємного голосування з числа суддів, що працюють у даному суді. Делегати на з’їзд суддів обираються конференціями суддів загальних, адміністративних і господарських судів у всіх областях України за принципом – один делегат від двадцяти суддів.До обрання керівництва, у судах головують судді, які мають найбільший стаж роботи.

    За словами Соботник, у 90% судових установах, в яких вже пройшли вибори керівництва, голови, на жаль, не змінилися. Вікторія Соботник закликає громаду стежити за процесом виборів суддів на адміністративні посади і обіцяє зробити усе, що від неї залежить, аби журналісти були присутні на виборах керівництва господарського суду.

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!