Одна з версій загибелі Олександра Музичка, яку розглядає Генпрокуратура – умисне вбивство представниками спецпідрозділу “Сокіл”.
Про це повідомили представники Генпрокуратури під час засідання Тимчасової слідчої Комісії Верховної Ради України з розслідування обставин загибелі Олександра Музичка 22 квітня.
За їх словами, на даний момент прокуратура розглядає дві версії загибелі Олександра Музичко: умисне вбивство представниками спецпідрозділу “Сокіл” та смерть через випадкове натиснення загиблим на спусковий механізм своєї зброї. Вони відзначили, що призначено більше 27 судово-медичних експертиз.
На засіданні також піднімалося питання ігнорування правоохоронними органами запитів ТСК.
Так, за словами голови Тимчасової слідчої комісії Юрій Дерев’янка, від МВС України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України в розпорядження ТСК лише частково надійшли документи, які були запитані.
У той же час, копії матеріалів кримінального провадження за фактом смерті Музичка, інші матеріали кримінальних проваджень та оперативно-розшукових справ надані лише частково.
Не надали Комісії аудіо- та відеоматеріали, які були зібрані щодо Музичка в рамках всіх кримінальних проваджень та оперативно-розшукових справ, які стосуються його розшуку, місцезнаходження, затримання правоохоронцями та його загибелі.
Також представники правоохоронних органів не відповіли на всі запитання, поставлені експертами і громадськими членами ТСК.
“Відсутність інформації, яка стосується результатів експертиз, а також, іншої інформації, яку ми просили надати, гальмує роботу комісії. Але ми надалі будемо здійснювати інформаційні запити. Представники прокуратури, мабуть, не очікували, що громадськість і експерти будуть настільки підготовлені до активної участі в роботі комісії і будуть задавати неприємні питання”, – зазначив Дерев’янко.
Крім цього, на засідання Комісії представники “Правого Сектору” привели двох свідків, які були на місці події під час затримання і загибелі Музичка.
Начальник Головного слідчого управління ГПУ Ігор Щербина сказав, що гарантує безпеку свідкам, і готовий засекретити всі їх свідчення. Адвокат родини Музичка попросив, щоб свідки не давали показань перед камерами на засіданні Комісії. В результаті обидві сторони домовились, що після засідання ТСК вони поїдуть до ГПУ для проведення слідчих дій.
За підсумками засідання Комісія вирішила звернутися до фахівців у галузі права, щоб з’ясувати, чи не було перевищення в заходах дій правоохоронців для затримання Музичка, і отримати відповідну кримінально-правову оцінку.
Також ТСК прийняла рішення про запит криміналістичної експертизи щодо тактики затримання загиблого.
Як відомо, 28 березня 2014 року було створено Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування обставин загибелі Олександра Музичка, яку очолив народний депутат Юрій Дерев’янко.
До складу Комісії увійшло 10 народних депутатів, до її роботи залучено також 4 представника громадськості.
Проміжний висновок щодо результатів роботи ТСК планується оприлюднити 25 квітня.
Прес-служба народного депутата Юрія Дерев’янка