Упродовж двох днів прикарпатські майстри народного, декоративно-ужиткового мистецтва змогли презентувати власні вироби, поділитися творчим досвідом, популяризувати автентичні традиції. Під час фестивалю відбулися культурно-мистецькі заходи за участю аматорських колективів Івано-Франківщини та інших областей.
Про це повідомляє відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
З нагоди святкування учасників привітали перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Басараб, депутат обласної ради Дмитро Дзвінчук, голова Косівської РДА Зеновій Томащук, представник управління культури, національностей та релігій ОДА Мирослава Корнелюк.
На переконання Сергія Басараба, значущість проведення подібних заходів полягає у можливості відродження автентичних мистецьких надбань, якими славляться жителі Космача. Адже космацькі великодні писанки і унікальні вишивки відомі далеко за межами України.
«Фольклорний етнофестиваль має вагоме значення для розвитку краю і Прикарпаття загалом, оскільки є хорошим стимулом для акумулювання та повернення до життя традиційних для космачан ремесел, – наголосив у коментарі посадовець. – Це також своєрідний імпульс для популяризації туристичної галузі Прикарпаття, адже, побувавши у Космачі хоча б один раз, ви обов’язково захочете сюди повернутися».
Сергій Басараб також висловив сподівання, що фестиваль матиме продовження та відзначатиметься на загальноукраїнському рівні.
Як зазначив Зеновій Томащук, до проведення фольклорного дійства долучилися обласна, районна влади, а також місцева громада. З обласного бюджету на проведення заходів фестивалю було спрямовано 30 тисяч гривень, з районного – 5 тисяч. Окрім того, значний фінансовий внесок зробили меценати та підприємці краю.
Додамо, що ініціатором проведення дійства став депутат обласної ради Дмитро Дзвінчук.
Нагадаємо, що в Івано-Франківську відбувся фестиваль “Вгору серця”.