Вчора, 15 травня 2016 року в селі Велика Кам’янка Коломийського району відбулися урочистості присвячені відкриттю пам’ятника Героям Небесної Сотні Ігорю Ткачуку і Богдану Калиняку, інформує прес-служба Коломийської РДА.
Указом Президента України Петра Порошенка № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час революції гідності Ігорю Михайловичу Ткачуку та Богдану Михайловичу Калиняку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
Побудову пам’ятника зініціювали і втілили в життя члени Всеукраїнської громадської організації «Золоті леви Чорної сотні», які пам’ятають наших героїв на вулицях буремного Києва.
Їх нарекли Небесною Сотнею − українців, які загинули на Майдані Гідності, на київських вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути українцем у своїй Батьківщині. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-охоронцями на небі. Ніхто не вправі забути моторошні дні 2014 року, коли від напруги кров закипала в жилах, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті.
Вшанування і увіковічнення пам’яті – це не просто наш обов’язок, це наша шана і гордість за справжніх Героїв. Зібралися на відкриття голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков, голова районної ради Роман Дячук, представники Всеукраїнської громадської організації «Золоті Леви Чорної Сотні» з м. Києва та Івано-Франківська, представники сільської ради, родини загиблих, священнослужителі м. Коломиї та Коломийського району, громадськість.
Пам’ятник Героям України освятили святі отці.
Хай палають свічки пам’яті про загиблих героїв «Небесної Сотні» у наших серцях, а розмірений бій хронометра відчеканить час скорботи, душевного болю і жалю.
Нагадаємо, в Івано-Франківську вшанували жертв політичних репресій