На Прикарпатті ніяк не поділять посаду начальника управління сім’ї, молоді та спорту.
У Івано-Франківську триває боротьба за вакантну посаду начальника управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, яке буде створено найближчим часом на базі ліквідованого Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА. На місце очільника претендують нинішній керівник обласного управління спорту Мирослав Карабін та керівник відділу сім’ї і гендерної політики міськвиконкому, «голос» івано-франківського Майдану Ростислав Микитюк. Останнього висунули на посаду активісти франківського Майдану. Натомість висловити підтримку Карабіну минулого тижня зібралися спортивні фахівців з цілої області.
Втримати удар
На зустрічі з головою Івано-Франківської ОДА Андрієм Троценком представники фізкультурних товариств та клубів переконували: призначати людей потрібно не за політичними уподобаннями, а за професійними якостями. «Чому кандидатури на посаду керівника обласного спорту не розглядаються у нас і ніхто не питає думки спортивної громади? Ми виступаємо за те, щоб фахівці, професіонали своєї справи, залишалися на своїх посадах і працювали далі. Не треба нам у спорт втягувати політику і робити так, щоб політики керували спортом», – в один голос твердили спортивні функціонери, не приховуючи чіткої позиції щодо підтримки Карабіна.
Більше години точилася дискусія, яка відбувалася, говорячи мовою спорту, в одні ворота. Ростислав Микитюк гідно тримав удар, після чого взяв слово і спробував пояснити свою позицію. З його слів, на цій посаді не обов’язково бути спортсменом. Головне – мати управлінський досвід. А таким, каже, він володіє, про що свідчить його попередній кар’єрний список: «Я розумію, що я не майстер спорту, але керівник, і не повинен обов’язково ним бути, а повинен, в першу чергу, бути добрим менеджером. Я би не був добрим менеджером, якби мене в 2002 році не закликали в місто Івано-Франківськ з міста Калуша, де я раніше працював начальником відділу молоді. Чи я розуміюся в спорті? Я дуже багато знаю, тому що я навчався в галузі фізичної культури та спорту, маю відповідну освіту. Поряд із тим, 23 роки працюю в молодіжній політиці».
Позиція Губернатора
Суддею у цій непростій ситуації спробував виступити сам голова ОДА, який визнав, що при своєму призначенні погодився з Майданом, що саме заступник з гуманітарних питань і начальник управління молоді та спорту мають бути подані громадою. Водночас, зізнався, що варто врахувати й думку спортивних фахівців: «Коли я прийшов на посаду голови облдержадміністрації, то пообіцяв, що всі призначення будуть здійснюватись згідно з рекомендаціями громадських організацій. Зокрема, ретельно були розглянуті кандидатури, висунені Майданом. Очолити управління може тільки одна людина, тому нам потрібно вибрати ту кандидатуру, яку будуть підтримувати і громадськість, і спортивні федерації, – зазначив Андрій Троценко. – Ми не можемо ігнорувати думку тих представників спортивних федерацій, які до нас звернулися. Тому найближчим часом, після проведення всіх необхідних консультацій та досягнення консенсусу, в профільне міністерство відправлять відповідний пакет документів для остаточного затвердження особи начальника управління молоді та спорту». Подейкують, що відповідне подання голова ОДА таки зробив, причому встиг одержати погодження в міністерстві. Чому ж затягується фактичне призначення Ростислава Микитюка на посаді начальника управління?
Думки опонентів
На вищезгаданій зустрічі представників спорту та голови ОДА не було Мирослава Карабіна. Втім, «ГК» вдалося зустрітися з колишнім керівником управління спорту і запитати про його бачення ситуації, яка склалася.
«Я вважаю, що кожен повинен робити свою роботу. Ситуація виглядає таким чином, наче на боксерський ринг виходить заслужений майстер спорту проти третьорозрядника. Говорячи спортивною мовою – не допускають до змагань, – переконаний Мирослав Карабін. – Я знаю, що Ростислав Микитюк працює з молоддю, то нехай там далі працює. Але спортивна галузь – це зовсім інше. Очолювати обласний спорт мають відповідні фахові люди, колишні спортсмени, функціонери, які пройшли певний шлях. Просто так віддавати посаду, бо Ростислав був на Майдані? Давайте не будемо хвалитися, хто де був і що зробив».
А сам Микитюк взяв певну паузу, відмовивши у коментарі «ГК». Каже, розповість все найближчими днями…
А як же молодь?
Розуміючи, що майбутнє управління матиме безпосереднє відношення не тільки до спорту, а й, власне, до молоді, «ГК» запитав думки провідних громадських діячів стосовно кандидатури майбутнього очільника відповідної структури ОДА. Більшість з них висловилися за те, що ні Микитюк, ні Карабін не мають очолювати вищезгадану посаду.
«При обранні начальника управління молоді та спорту потрібно брати за основу два критерії: ця людина повинна мати якісь досягнення у спорті, водночас, це має бути справді молода людина, – переконана керівник молодіжного штабу спротиву, громадська діячка Наталія Сербин. – Тобто в даному випадку не повинно братися за критерії, чи ти від Майдану, чи ні. Має бути людина, яка реально зможе представляти інтереси як спорту, так і молоді. Особисто я проти обох претендентів».
Такої ж думки дотримується голова студентського братства Андрій Чепіль. Натомість голова організації «Патріот України» Сергій Сивачук прогнозує затяжний конфлікт між вищезгаданими кандидатами на посаду: «Микитюк залучить усі можливості для того, щоб відстояти правоту свого можливого призначення, власне, від Майдану. Так само свою кандидатуру буде відстоювати Карабін, якого підтримує спортивна громадськість».
Тарас ЛЮТИЙ
Окрема думка
Роман ВІРАСТЮК,
колишній начальник управління спорту ОДА:
– Особисто мені ситуація, яка склалася навколо призначення начальника управління сім’ї, молоді та спорту, просто смішна. Когось призначили, а хтось робить барикади. Коли я прийшов на посаду начальника управління спорту ОДА, то я прийшов на чиєсь місце. І після мене теж прийшли люди. Так склалося життя, так змінилася ситуація. Зібрав речі та й пішов, не намагаючись напакостити своєму наступнику, не ускладнюючи його подальшу роботу. Якщо людина йде на серйозну посаду – вона йде працювати. А якщо йде займатися бізнесом, то потім впирається, бо щось втрачає.
Я взагалі не розумію позиції голови ОДА. Якщо є подання губернатора до міністра, є його погодження, чому не був надрукований наказ про призначення, розпорядження? Які можуть бути гойдалки? Я не розумію тих, хто каже, що Ростислав Микитюк – не спеціаліст. Більшість, мабуть, забуває, що це не тільки управління спорту, а ще й сім’ї та молоді. Власне, останні дві галузі є дуже непростими. Микитюк якраз працював у цьому напрямку.
Свого часу Ростислав закінчив наш Коледж фізичного виховання, а згодом й Інститут фізкультури, він грав у баскетбол у Калуші. Чому ж кажуть, що він не спортсмен? Я розумію, не всі можуть бути чемпіонами союзу або членами збірної України. Чому спортсмени та функціонери вирішили підтримати кандидатуру Карабіна? Скажімо так, коли призначили міністром Булатова, через те, що він лідер Автомайдану, можливо, Микитюка зараз сприймають, як «голос» франківського Майдану. Особисто я думаю, що Ростислав впорався би на посаді начальника управління.
P. S. Слід додати, що стаття готувалася до друку у вівторок, 3 червня. А вже в середу голова ОДА Андрій Троценко прийняв рішення про те, щоб призначити на цю посаду Ростислава Микитюка.