Змальовування міста за допомогою дощу

  • Минулої суботи вперше відбувся благодійний художній пленер “Мій Станиславів”, учасниками якого були місцеві та приїжджі, старші й менші, аматори, початківці та гуру живопису. Настирливий дощ не завадив зібрати понад 20 охочих взяти участь у такому демократичному мистецькому заході. Основний його задум – не лише згуртувати митців та небайдужу молодь творити на вулиці, а й зібрати кошти на облаштування оглядового майданчика на вежі міської ратуші.

     

    «Пленер спонукатиме до того, щоб кожен мав якусь експресію до міста. Зовсім не має значення техніка та жанр, навички. Просто кожен має бути вільний у своїй творчості», – розповіла одна з організаторів акції Христина Федотова.

    Учасники поділилися на групи і розташувалися у п’яти мальовничих точках центральної частини Івано-Франківська. Один осередок працював біля пам’ятника Міцкевичу, інший – біля Ратуші, ще інші – на Незалежності. Знайшлися охочі малювати на терасі одного з ресторанів через заплакане вікно. А кому дуже бажалося – міг творити подалі від усіх. Наприклад, Ярема Стецик, який писав на полотні, самостійно вибрав гарну місцину на одній із вулиць. В результаті його чорна ручка на білому фоні розтеклася під краплями дощу. Тому художник зазначив, що малювали він, Бог і дощ.

    «Люди живуть і не помічають цієї краси, яка навколо. А от коли художники змальовують місто, вони справді подають його у такому ракурсі, на який ще ніхто не звертав уваги. Це заставляє людей оглядатися навколо»,– вважає інша організаторка пленеру Євгенія Картушова.

    Ми просто біжимо через вулиці і бачимо загальну картину, люди занадто метушаться. А коли малює художник, він вибирає такий акцент та ракурс, який є простим і водночас красивим, душевним та глибоким», – доповнює свою колегу Христина Федотова.

    Пленеристи мали змогу малювати на різних площинах та підбирати матеріали для авторського творіння, які їм найбільше до вподоби. Хтось писав на полотні олійними фарбами, дехто використовував насичені акварелі та акрил. Також організатори подбали про наявність пастелі для тих, хто прийшов без нічого.

    «Я таким чином знайомлюся з Івано-Франківськом, тому що я сама зі Львова», – розповіла учасниця Вероніка Крейденкова.

    Неподалік розташувався Андрій Майовець, також із міста Лева, художник, графік, іконописець. Вимальовуючи пастеллю деякі деталі на своїй роботі, де є частинка Блакитної церкви, він зауважив, що пленер зацікавив його власне тією благочинною ідеєю щодо реконструкції оглядового майданчика на ратуші. «Якось я побачив фотографії і про себе подумав, що звідти гарний краєвид. У Львові є ратуша, з якої можна обдивитися все навкруги. Думаю, у цьому місті також повинен бути оглядовий майданчик, і це має бути досить актуально», – гадає він.

    «Я дуже люблю малювати і своє місто Станиславів. Тому мені захотілося зобразити маленький його куточок на своєму малюнку, щоб люди побачили, яке воно красиве і затишне», – розповіла тринадцятирічна Надія Пильніцька, яка акварелями старанно виводила яскраві парасолі, а позаду розташувала веранду, на якій малювала.

    «У пленері є завжди плюси. Можна відчути природу, колір, при цьому багатьох речей ти вчишся. Особливо, коли працюєш безпосередньо з натурою. Такі пленери однозначно потрібні для художника, який хоче навчитися і який себе шукає», – переконаний художник Михайло Тимчук.

    Усі творчі роботи організатори зібрали під одним дахом на виставку в одному з культурно-розважальних центрів Івано-Франківська. Кожна була підписана, і на ній зазначена стартова ціна для аукціону, який відбуватиметься впродовж тижня в режимі онлайн у «Фейсбуці» і завершиться 8 червня о 23:59. Уже в перші дні стартові ціни (100-200 грн.) деяких картин зросли вдвічі. Зібрані кошти будуть витрачені на реставрацію оглядового майданчика на ратуші.

    А на вулиці Мельника шестеро майстрів street art’y облагороджуватимуть стіну заводу «Промприлад». Коли вони завершать свою роботу, це і буде фінішем цьогорічного пленеру. Засновниці пленеру «Мій Станиславів» Христина Федотова та Євгенія Картушова мають намір проводити його щорічно у травні.

    Вікторія Гордієнко

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!