Сьогодні, 16 червня, відбулась прес-конференція з приводу військово-патріотичного виховання молоді. Обговорили перспективи і проблеми виховання юнацтва.
Політолог, громадський діяч, а заразом і ветеран АТО Андрій Фармуга переконаний, що сьогодні потрібно залучати ветеранів до викладання у навчальних закладах. Сьогодні виступи бійців, які пройшли АТО – це тільки ініціатива вчителів і викладачів. Натомість це має бути систематичним, а не ситуативним.
Школярам завжди цікаво зустрітись з людьми, які пройшли військові дії. Особливо це цікаво підліткам, яким у цьому віці потрібен приклад і герой.
У тому числі це прекрасний спосіб реабілітації та ресоціалізації для ветерана.
Андрій Фармуга наголошує на тому, що люди люблять захоплюватися героями, яких з нами уже немає. Натомість потрібно виховувати нове покоління на прикладі живих героїв. Вони реальні, а не ефемерні. Переконаний, їхній приклад буде найкращим способом виховання патріотизму у новому поколінні.
Сьогодні для національно-патріотичних підлітків є табір “Карпатський легіон”, перебування в якому можливе впродовж літніх місяців.
Організатор таборування, тренер та викладач Прикарпатського університету Сергій Демчук розповів, що завданням табору є військово-спортивна підготовка для юнацтва, надання першої медичної допомоги, штурмовий альпінізм, стрільба, робота у спортивних секціях тощо. На учасників табору чекають показові виступи працівників поліції, СБУ, рятувальників та інших силових структур. Таборування, в умовах максимально наближених до польових, проходить вже дев’ятий рік поспіль.
Наразі місце локації табору не відоме, в зв’язку з подіями у країні. Відомо, що це на Прикарпатті. Підлітки протягом таборування сплять у спальниках і живуть у польових умовах. Цього літа в таборі відпочинуть від 200 до 350 дітей. Приймають дітей віком від 8 до 15 років. Таборування почнеться в липні. Організатори впевнені, що такий табір мотивує в подальшому працювати в силових структурах України.