В Українському центрі оцінювання якості освіти наголошують, що використання у тестах ЗНОзавдань, які використовувались під час попередніх тестувань, є усталеною практикою. Про це йдеться у роз’ясненні Центру щодо інформації про використання під час цьогорічного тестування з німецької мови тесту пробного зовнішнього оцінювання 2015 року.
Зокрема, в УЦОЯО зазначають, що тест основної сесії ЗНО–2016 з німецької мови не є повним аналогом тесту пробного ЗНО–2015.
«У процесі розробки було доопрацьовано й відкориговано формулювання варіантів відповідей до мікротекстів (№ 1–5, Aufgabe 1); відредаговано текст і запропоновано нове завдання до нього (№ 10, Aufgabe 2); видалено другорядну, зайву для встановлення правильної відповіді, інформацію з оголошень до завдань № 11–16 (Aufgabe 3); запропоновано новий текст і завдання до нього (№ 33–37, Aufgabe 6)», – йдеться у повідомленні.
«Варто підкреслити, що в Українському центрі оцінювання якості освіти є усталеною практика, що під час конструювання тестів поточного року поряд із новими завданнями використовуються завдання тестів минулих років». – стверджують в УЦОЯО.
Окрім цього у Центрі, наголосили, що тест з німецької мови пробного ЗНО–2015, як і інші тести ЗНО, використані Українським центром упродовж останніх років, є доступним усім охочим, пише Osvita.ua.
«Тому факт використання подібного тесту не можна розглядати як дискримінаційний чинник стосовно будь-якої групи учасників ЗНО», – повідомляють в УЦОЯО.
Посилаючись на результати психометричного аналізу показника складності запропонованих завдань і порівняння його з відповідним показником завдань за попередні роки в УЦОЯО зазначають, що тести завжди були (2013–2015 рр.) та є (2016 р.) оптимальними, а коливання показника середньої складності завдань тестів між 2015 (51,2 %) та 2016 (57,5 %) роками не є аномальним.
«Це не тільки відображає загальну тенденцію трансформації тесту впродовж останніх років, а й свідчить про відсутність передчасного поширення інформації про зміст (варіант) тесту з німецької мови основної сесії ЗНО–2016. Таким чином, будь-які судження щодо нерівних умов проходження тестування з іноземних мов 2016 року є безпідставними та необґрунтованими», – заявили в Українському центрі оцінювання якості освіти.