Представники Національного екологічного центру України (НЕЦУ) побували на Прикарпатті у рамках туру “За безпечну енергетику”. Найбільше розповідали про загрози видобутку сланцевого газу, який, за їхніми словами, може не виправдати оптимістичних сподівань. Тим паче це питання особливо актуальне для Івано-Франківської області.
Ця технологія криє в собі чимало небезпек як для довкілля, так і для людини. Таким є висновок Європейської комісії, яка стверджує: навіть, якщо видобуток сланцю відбуватиметься відповідно до всіх існуючих стандартів, усе одно дуже ймовірне забруднення води і землі. Рідкі токсичні відходи неможливо потім очистити. Наприклад, у США їх забирають двома способами:зберігають у ставках-випаровувачах або закачують у спеціальні свердловини (хоча, як ті відходи там “поводитимуться” надалі не знає ніхто). А в Україні взагалі ще навіть не запланували, куди діватимуть ці відходи.
Про невтішний висновок Європейської комісії у нашій державі мало хто знає, адже він не перекладений з англійської мови. Представники НЕЦУ припустили, що у громадських організацій на цю роботу просто не вистачило коштів, а українська влада проігнорувала.
Окрім цього, широко популяризована перевага видобутку сланцевого газу на українській території – додаткові робочі місця. Але маємо досвід компанії Shell на сході країни, де з-поміж усього персоналу була тільки одна українка, що працювала кухаркою (і та неофіційно).