Сланцеве лихо загрожує Прикарпаттю?

  • Представники Національного екологічного центру України (НЕЦУ) побували на Прикарпатті у рамках туру “За безпечну енергетику”. Найбільше розповідали про загрози видобутку сланцевого газу, який, за їхніми словами, може не виправдати оптимістичних сподівань. Тим паче це питання особливо актуальне для Івано-Франківської області.

    Ця технологія криє в собі чимало небезпек як для довкілля, так і для людини. Таким є висновок Європейської комісії, яка стверджує: навіть, якщо видобуток сланцю відбуватиметься відповідно до всіх існуючих стандартів, усе одно дуже ймовірне забруднення води і землі. Рідкі токсичні відходи неможливо потім очистити. Наприклад, у США їх забирають двома способами:зберігають у ставках-випаровувачах або закачують у спеціальні свердловини (хоча, як ті відходи там “поводитимуться” надалі не знає ніхто). А в Україні взагалі ще навіть не запланували, куди діватимуть ці відходи. 

    Про невтішний висновок Європейської комісії у нашій державі мало хто знає, адже він не перекладений з англійської мови. Представники НЕЦУ припустили, що у громадських організацій на цю роботу просто не вистачило коштів, а українська влада проігнорувала. 

    Окрім цього, широко популяризована перевага видобутку сланцевого газу на українській території – додаткові робочі місця. Але маємо досвід компанії Shell на сході країни, де з-поміж усього персоналу була тільки одна українка, що працювала кухаркою (і та неофіційно).

    Більшість розвинутих європейських держав відмовилися від сланцевого видобутку на своїй території. До речі, кілька днів тому саме таке рішення оголосила Німеччина. Також маємо деякі зрушення і в Україні. Тиждень назад завдяки масштабним виступам громади Полтавська обласна рада заборонила на території регіону видобуток сланцю. 

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!