Як зберегти гроші під час енергетичної кризи

  • Енергетичне марнотратство Прикарпаття обходиться області в 200 млн євро щороку, а Україна взагалі посідає лідируючі позиції у світі за цим показником. У середньому українська родина щорічно переплачує 2,5 тис. грн через неефективні енерговитрати. А в нинішніх умовах енергетичної та економічної криз способи енергозбереження  стають пріоритетним завданням.

    Представники Національного екологічного центру України розробили правила, використання яких у побуті допоможе суттєво економити ресурси, при цьому відчутно заощаджуючи власний бюджет.

    Тож, чому варто обирати темно-коричневу батарею, яким чином фольга зменшує витрати на опалення та як використання душу може економити сотню гривень щорічно.

    Електроенергія

    – Аби уникнути перевитрат електроенергії, завантажувати пральну машину краще повністю. Якщо ж вибрана неправильна програма прання – це перевитрата електроенергії на 30%.

    – При «сусідстві» плити і холодильника споживання електроенергії останнім  подвоюється.

    – Накип у чайнику знижує теплопровідність і збільшує витрати електроенергії на нагрів води на 30%.

    – Чим більший шар льоду на продуктах у холодльнику, тим більше споживання електроенергії.  Можна заощадити до 50% електроенергії з моделлю з функцією саморозморожування.

    Тепло в оселі

    – Радіаторні екрани, довгі штори або жалюзі, невдало розставлені меблі чи інші речі, розташовані перед радіаторами, поглинають до 20% теплової енергії.

    – Декоративні панелі на батареях забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж у тих, які виступають у кімнату.

    – Якщо наклеїти фольгу на ДСП та розмістити на стіні за батареєю, то підвищиться тепловіддача радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.

    – Доведено, що батарея темно-коричневого кольору найкраще віддає тепло, а гладка поверхня підвищує тепловіддачу на 10%.

    – Склопакети мають такий опір теплопередачі, як цегляна стіна товщиною 50 см та мають надвисокий ступінь теплоізоляції, що скорочує втрати тепла до 50%.

    – Жалюзі допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%.

    Вода

    – За відсутності водяних лічильників платитимете за розрахунок у 350 л за добу на одну людину, але насправді витрачаєте близько 150 л води в день, а за решту переплачуєте.

    – Прийняття душу замість ванни економить до 400 л води на тиждень, а це близько 108 грн за рік.

    – Через несправний кран, з якого капає вода, витрати води можуть складати 24 л на добу або 720 л на місяць. Економія: 64,5 грн за місяць.

    – Сучасний бачок з кнопокю економічного зливу зменшить обсяг води, що зливається, на 20 л щодня. А це в свою чергу заощадить приблизно 54 грн на місяць.

    – Використовуючи посудомийну машину, кількість зекономленої води становить близько 8-15 тис. л теплої води на рік. Таким чином можна заощадити біля 112 грн за місяць.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!