Яценюк написав заяву про відставку

  • У сейфі спікера парламенту Олександра Турчинова лежить заява прем’єра Арсенія Яценюка про відставку, пише ТВі. Її прем’єр написав після того, як 3 липня Верховна Рада провалила два “газові” законопроекти, внесені Кабміном. Про це повідомляє ZN.UA.

    Законопроект №4116-а викликав неоднозначну реакцію не тільки в парламенті. Уряд поспішає, і це насторожує не тільки депутатів, пише видання.


    По-перше, з 16 червня російський “Газпром” не постачає газ на адресу споживачів “Нафтогазу України”, а попереду зима, і зовсім не обов’язково, що вона не буде суворою. І хоча, за словами віце-прем’єра Гройсмана, Україна розраховує на закупівлю в цьому році 6-7 млрд кубометрів газу в “Газпрому”, не факт, що це відбудеться. Тим паче, що багаторічні переговори про перегляд ціни газу наразі тільки привели “Нафтогаз” і “Газпром” до Стокгольмського арбітражу.

    По-друге, росіяни з усією своєю міццю “продавлюють” будівництво в обхід України газопроводу “Південний потік”, незважаючи на застереження Єврокомісії. Тим часом українська ГТС усе більше втрачає транзитний потік. Відповідно, дедалі більшими будуть її витрати навіть на транспортування газу в межах країни. Якщо терміново не вжити заходів щодо практичної участі в європейському ринку газу, в тому числі за повноцінної інтеграції української ГТС у загальноєвропейську газотранспортну систему, ГТС ризикує перетворитися на валізу без ручки.

    По-третє, в липні 2010 року Україна прийняла Закон “Про засади функціонування ринку природного газу”, а вже у вересні підписала протокол про приєднання до Договору про заснування Енергетичного співтовариства. 15 грудня 2010 року Верховна Рада ратифікувала цей протокол. 1 лютого 2011 року Україна стала стороною Енергетичного співтовариства.

    По-четверте, 6 жовтня 2011 р. Рада міністрів Енергетичного співтовариства ухвалила Третій енергетичний пакет і зобов’язала учасників імплементувати його до 1 січня 2015 р. Залишилося менше півроку.

    Зазначені чинники спонукали Кабмін терміново вносити до парламенту газореформаторський законопроект. Теоретично законопроект №4116-а передбачає саме кардинальну реформу ГТС, а не чергову зміну “кризового менеджменту”.

    Після бурхливих дебатів на наступний день депутати все ж проголосували резонансні документи в першому читанні. У другому читанні обидва законопроекти Верховна Рада розгляне наступного тижня.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!