Сесія Калуської міської ради, що відбулася 28 липня, розпочалася з виступу голови міської виборчої комісії, який повідомив, що від депутата міськради Максима Насалика надійшла заява про відмову від депутатського мандата у зв’язку з сімейними обставинами. Комісія розглянула цю заяву та затвердила її.
Відтак вона розглянула заяву Володимира Кузика від Української партії щодо реєстрації його депутатом Калуської міськради як наступного за черговістю і задовольнила її. Новоспеченому депутатові на сесії вручили депутатське посвідчення і значок, після чого він склав присягу.
Дорога до храму
На сесію прийшли представники церковної громади, що планує будівництво храму на вул. Січових Стрільців, поблизу ЖЕО №4. Парафіяни не вперше відвідували засідання, адже вони вже п’ять місяців чекають на рішення щодо виділення землі. Цього разу їх було понад сотню: як старшого віку, так і молоді з дітьми. Віряни стояли від початку сесії, допоки їм не надали слово, та впродовж всього періоду сесії, поки їх питання не було розглянуто.
Святий отець попросив дозволити громаді скласти детальний план території (ДПТ), щоб побудувати на тій ділянці церкву. Він запевнив, що перед будівництвом це питання обговорять на громадських слуханнях, і якщо все буде добре, там побудують «церковцю» та зведуть дитячий майданчик, проведуть благоустрій території. Якщо ж їм буде відмовлено, то вони шукатимуть іншу земельну ділянку.
Постійна земельна комісія погодила це питання, тож проект рішення без обговорення поставили на голосування і прийняли позитивне рішення. Тепер церковна громада власним коштом має розробити детальне планування.
Депутатам ще вдалося розглянути кілька питань, зокрема погодити надання одноразових виплат низці осіб: учаснику АТО – 5 тис. грн; чотирьом онкохворим – 6 тис. грн; дітям, хворим на цукровий діабет, – 5 тис. грн. А відтак розгляд питань порядку денного був перерваний криками з коридору, де представники міської варти не пропускали на сесію громадського активіста. Четверо охоронців скрутили юнака та вдягли на нього наручники.
Порпання в смітті
Як стало відомо, декілька активних калушан прибули на сесію, щоб висловити незадоволення щодо львівського сміття, яке привозять до Калуша. Ці молоді люди впродовж сесії перебували у залі. На початку засідання вони намагались повісити на трибуну плакат із закликом «вивезти геть з Калуша львівський непотріб», але представники апарату його зняли. Активісти спробували ще раз висловити свій протест на сесії, сталася сутичка.
Активіст у наручниках обурювався та лаявся на депутатів і міського голову. Вартові ж пояснювали, що такі жорсткі методи використали, щоб активіст не зірвав сесію. Як тільки його відпустили, він дав здачі своїм кривдникам.
Через шум у коридорі засідання сесії перервали, і до активіста вийшли депутати та міський голова Ігор Матвійчук. Постраждалий від міської варти став вимагав від них пояснень щодо сміттєзвалища. Твердив, що до Калуша привозять надто багато сміття з Львівського сміттєзвалища і це занепокоїло громаду міста.
Як виявилось, активіст є бійцем АТО, звати його Володимир Кушлик, він нещодавно повернувся зі служби. На місце події прибули правоохоронці, які надалі й розслідуватимуть цей інцидент.
В результаті резонансне питання львівського сміття таки вирішили розглянути на сесії. Директор КП “Екосервіс” Ігор Свистун повідомив, що Львівська міськрада зверталася до Калуша з проханням прийняти стільки сміття, скільки можливо, наприклад, 300 чи 400 тонн. Але приїхало тільки три машини. Жодних нових договорів наразі не укладали, нового сміття не завозили і не планують.
При цьому Свистун нагадав, що у 2011 р., коли горіло калуське сміттєзвалище, сміття з Калуша тоді приймали і Франківськ, і кілька інших міст.
Активісти вступили в дискусію з директором, заявляючи, що машин набагато більше і містяни постійно на них скаржаться. Вони запевнили, що не вимагають нікого карати за це, лише просять владу припинити ввезення львівського непотребу на калуський полігон.
У результаті довгої і гучної дискусії міський голова Ігор Матвійчук пообіцяв від імені ради дати доручення правоохоронним органам з’ясувати, які машини зі сміттям бачать містяни та скільки сміття вже привезли.
Ольга НИЧАЙ