Представники громадського руху «Відсіч» запустили ініціативу «Бойкот російського кіно» з метою зменшити обсяг російського інформаційного продукту в Україні.
Як розповідають засновники, нова ініціатива – це лише один із напрямів роботи «Відсічі», яка давно й системно займається бойкотом російських товарів та послуг. За їхніми словами, бойкот кіно є «чи не найважливішим», оскільки впливає на свідомість людей.
Метою активістів є значне обмеження обсягу російського контенту, що демонструється на українському ТБ і в кінотеатрах.
«Цей контент переважно дуже низької якості та часто містить ворожу російську пропаганду, – кажуть представники ініціативи. – Ми переконані, що засилля російських фільмів, серіалів і телепередач в Україні є цілеспрямованою російською інформаційною експансією, яку Росія розпочала давно, щоб утримати Україну в російському інформаційно-культурному полі та нав’язати українцям відповідні “цінності”».
На думку організаторів бойкоту, Україна нарешті повинна створити власний інформаційно-культурний простір та захиститися від російського зомбувального теле- й кінопродукту. Вони переконані, що російська окупація почалася не з російських військових та танків на українській землі, а з російських фільмів та серіалів на телеекранах.
«Відсіч» працює у багатьох напрямках. За словами її представників, йдеться про діяльність у соцмережах, вуличні акції, моніторинг програм телеканалів та репертуарів кінотеатрів, виявлення ворожої пропаганди в російських фільмах. Один із активістів руху є членом Експертної комісії з питань розповсюдження та демонстрування фільмів при Держкіно.
«Щоб продемонструвати масштаби проблеми, ми почали моніторити основні українські телеканали, – розповідають громадські активісти. – Результати приголомшили нас самих. Виявилося, що деякі канали інколи демонструють понад 15 годин російського контенту на день».
Активісти «Відсічі» вважають, що в Україні слід запровадити квоти на теле- кінопродукцію з інших країн і поступово ці квоти зменшувати, а також запровадити квоти на українську продукцію і поступово їх збільшувати.
22.09.2014