Сьогодні, 31 серпня, відбувся брифінг з питань виконання військовими комісаріатами Івано-Франківської області основних завдань у другому півріччі 2016 року.
Основними завданнями військового резерву є підвищення та підтримання військової освіти громадян з метою виконання завдань із захисту держави на професійному рівні.
«В Україні резерв організовано з 2006 року. Саме мої резервісти перші пішли добровольцями в АТО на початку війни», – розповів Юрій Верановський.
Військовий резервіст проходить службу у добровільному порядку на підставі укладеного з ним контракту.
«Резервісти забезпечуються військовою формою та амуніцією. Вони проходять підготовку на посаді, яка прописана в укладеному контракті. Час зборів узгоджують з резервістами, щоб він був оптимально зручним», – зазначив головний комісар Прикарпаття.
Їм виплачується грошова винагорода відповідно до військового рангу від 1600 до 3100 грн, відшкодовуються витрати на дорогу до місця дислокації.
За резервістами зберігається робоче місце, державне страхування та безкоштовне медичне забезпечення.
Також відбувається створення так званого оперативного резерву ЗСУ.
Військовослужбовці, звільнені в запас, автоматично зараховуються до військового оперативного резерву відповідно до статті 17 Конституції України та статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».
Завдання оперативного військового резерву в стислі терміни бути готовими до виконання завдання відповідно до спеціалізації, в разі нагальної необхідності.
Стосовно резервістів, які проходили службу в АТО та мають бойовий досвід, то за 10 днів зборів вони отримують, по закінченню 700-800 грн. Також, за підсумками року, тим, хто виконав програму зборів від 1600-2800 грн (відповідно до звання).
Їм виплачується середньомісячна заробітна платня за той час, що він перебував на військовому навчанні.
“На сьогодні на Прикарпатті є три тисячі осіб оперативного резерву, в трьох різних військових частинах”, – зазначив Верановський.
Нагадаємо, більше 700 осіб з Прикарпаття пішли на контрактну службу.