Чи можна стягнути з батька гроші на лікування його сина

  •  За статистикою кожна друга пара розлучається. Однак, за цим юридичним документом долі людей, та особливо дітей. З батька не завжди стягнеш аліменти, адже багато доходів у нас не офіційних… тому судді призначають їх у фіксованій сумі, а не у відсотковому відношенні до розміру зарплати.

    Проте, якщо дитина постійно хворіє, цих грошей далеко не достатньо. Чи можна за допомогою суду стягнути ще й гроші на лікування дитини, причому неодноразово, а щомісячно, як аліменти? Які підтверджуючі документи потрібно для цього пред’явити, щоб «заощадливий» батько не міг потім скасувати це рішення суду у вище стоячій інстанції?

    Розглянемо конкретну ситуацію.

    Галицький районний суд стягнув з батька аліменти на двох дітей у твердій грошовій сумі в розмірі по 800 гривень на кожну дитину до досягнення ними повноліття, а також на лікування сина по 800 грн додаткових витрат.

    Проте батько подав заяву до апеляційного суду, в якій зазначає, що він більше одного року ніде не працює і доходів у нього немає. Живе на кошти, які підзаробляє час від часу, працюючи різноробочим на різних роботах. Місячний дохід становить приблизно – 2000 гривень. Посилання позивачки на те, що він їздить за кордон і заробляє там гроші в сумі 1000 доларів США не відповідають дійсності, адже з поданих копій віз вбачається, що він припинив їздити за кордон у 2015 році, на що суд уваги не звернув. Все майно, яке апелянт з дружиною нажили разом, він залишив у неї для дітей, а тому на сьогоднішній день йому необхідно кошти для оплати найманого житла та харчування. У зв’язку із цим вважає, що йому слід призначити аліменти на утримання малолітніх дітей у меншому розмірі, ніж це було визначено судом першої інстанції, а саме у сумі по 500 грн щомісячно на кожну дитину.

    До матеріалів справи жінка подала тільки копії медичних довідок щодо встановленого діагнозу хвороби сина, і в той час не було подано жодного підтвердження щодо понесених витрат нею на лікування дитини.

    Батько також зазначає, що його син не є ні фізично, ні психічно хворою дитиною. Син розвивається добре.  А тому, вважає, що у частині стягнення з нього коштів слід скасувати.

  • Апеляційний суд відмовив у задоволенні позову про стягнення з батька на користь хворої дитини додаткових витрат на сина в розмірі по 800 грн щомісячно. Тобто, буде сплачувати лише по 800 грн аліментів. А лікувати – за що прийдеться.

    Нагадаємо, Долинянин не поніс покарання за зберігання наркотиків через халатність правоохоронців.

    Тетяна КОТАШЕВСЬКА

    Матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!