16-го вересня 2000-го року пропав журналіст і засновник інтернет-видання “Українська правда” Георгій Гонґадзе. 2-го листопада його тіло знайдено у лісі за 100 кілометрів від Києва.
Вбивство Гонґадзе стало початком відліку наруги над журналістами в Україні. У незалежній Україні, інформує ”Дзеркало Коломиї”.
Відтоді минуло 16 років. Але чесна журналістика й далі спричиняє головний біль у тих, хто розпоряджається долями мільйонів українців. Журналісти завжди для влади незручні. Бо копирсаються там, де копирсатися не слід.
У п’ятницю під вечір біля пам’ятника Івана Франка у Коломиї зібралися журналісти. Пом’янули Георгія Гонґадзе, Павла Шеремета, інших загиблих українських колег за часів Незалежності.
Також згадали справи коломийських колег – Василя Дем’яніва, на якого був вчинений замах у 2010 році, та Євгена Гапича, який перебував у 2014 році в полоні сепаратистів. Справа його викрадення спущена на гальма.
“Журналісти, в тому числі і коломийські, постійно відчувають тиск з боку тих осіб, які стають героями їхніх матеріалів, що викривають не зовсім чесну діяльність. Тиск відчуваєш тоді, коли пишеш правду. Бо вона завжди ріже очі особам, які мають що приховувати від громади”, — стверджує Олександра Щербакова-Олійник.
Нагадаємо, прикарпатські журналісти вшанували пам’ять своїх загиблих колег.