Малозабезпечені сім’ї отримують відповідну грошову допомогу від держави. При цьому відповідне управління не лише оформляє документи, а й перевіряє надану громадянами інформацію – чи справді ця сім’я відповідає тим критеріям, при котрих вона має право на допомогу. Результатом такої перевірки стає не лише припинення цих соціальних виплат, а й стягнення як надміру виплачених коштів, так і інших зборів у чималій сумі.
Так, одній жінці з міста Калуш було призначено таку допомогу. Однак, через декілька місяців в Управління соціального захисту населення Калуської міської ради надійшло повідомлення Калуського ЦНП ДАІ, що за чоловіком громадянки, якій призначена вищезгадана допомога зареєстровано 3 авто: «АLPHA», «VOLKSWAGEN T4», «Opel Kadet».
Згідно Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» державна соціальна допомога не призначається у випадках, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім’ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).
Відповідно до цього Закону, якщо сім’єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
Так як жителькою міста Калуш при поданні заяв про призначення допомоги та декларацій про майновий стан не зазначено інформації про придбання транспортного засобу, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, то були надміру виплачені їй кошти у розмірі 8147,61 грн.
Отже, місцевим судом стягнуто з неї не лише 8147,61 грн., а й 1378,00 грн. судового збору.
Коташевська Тетяна
Матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia.