22 жовтня психолог, який працює в зоні АТО, дав практичні поради всім, хто має намір допомагати військовим повернутися в суспільство після закінчення війни, спілкуватися з родичами загиблих, пораненими та їхнім оточенням.
Андрій Козінчук працює психологом у батальйоні спеціального призначення МВС «Київщина». Від початку діяльності у військових умовах довелося побачити різне. «Щоб захиститися від надмірної кількості негативної інформації, слід ставити мету, – розповідає Андрій Козінчук. – Ніколи не переставати мріяти, кохати. Любити і плекати своїх дітей якомога більше, адже якщо дитина стала кращою за батьків – це шлях до безсмертя. І не забувати робити дурниці.
Якщо ми будемо дуже правильними, то перетворимося в батальйон діловодів. Потрібно не грішити, а робити спонтанні хороші речі, приміром незаплановано вирушити в інше місто, щоб прогулятися. Інакше ми просто закрутимося в коловороті життя і побуту».
Психолог також наголосив на необхідності створення в області реабілітаційних центрів, де військові, повернувшись із АТО, матимуть можливість провести деякий час, адаптуватися до умов соціуму. А де ж, за словами фахівця, як не в Карпатах створювати центри реабілітації, що позитивно впливатимуть на психіку та світосприйняття?
Ірина Федоляк
22.10.2014