Практикуючий психолог, який працює з військовими в зоні АТО, наголосив, що дитячі малюнки не завжди «працюють» позитивно.
Доволі часто дітей закликають малювати малюнки для солдатів із побажаннями або власним баченням подій на Сході. Але психолог Андрій Козінчук, який має справу безпосередньо з самими військовими, розповідає, що часто цього робити не можна, адже це маніпуляція зі свідомістю солдатів, використання їхніх патріотичних почуттів.
Як зазначив фахівець, на передовій малюнки стають неефективними. І навпаки, можуть пригнічувати. У такому випадку допомагають листи від дівчат, які хочуть познайомитися з військовими. Бажано сюди вкладати фотографію. Психолог розповів, що тоді спрацьовують інші відчуття, а в солдата виникає бажання повернутися додому, де його чекатиме конкретна людина.
Тому звертається до дівчат, яким виповнилося 18 років, писати листи військовим. Чи то зі словами вдячності, підтримки, бажанням спілкуватися, чи познайомитися для майбутніх стосунків. Такі листи можна передати волонтерам, які обіцяють доставити їх військовим на Схід країни.
Ірина Федоляк
23.10.2014