У ніч із суботи на неділю, 26 жовтня 2014 року Україна традиційно переходить на так званий «зимовий» час.
О 4-ій ранку стрілки годинників слід перевести на 1 годину назад. А час на різноманітних електронних приладах, моніторах комп’ютерів, мобільних пристроїв тощо о 04:00 має показувати 03:00.
Це зовсім не означає, що ми маємо спеціально прокидатися й переводити свої годинники. У більшості сучасних приладів та гаджетів це відбувається автоматично. Ми можемо перевести час на зимовий ще звечора і поспати на цілу годинку більше.
Сезонне переведення годинників регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року №509 “Про порядок обчислення часу на території України”. Це необхідно, щоб наблизити адміністративний час у своєму часовому поясі до сонячного.
Перехід на «зимовий» час і назад на «літній» регулярно відбувався в СРСР та Україні з 1981 року. Вперше запроваджений у Великій Британії у 1908 р. з метою економії електроенергії і нині застосовується у понад 100 країнах світу. Натомість такі країни, як Японія, годинники не переводять – просто навесні та восени на годину зміщують початок робочого дня в офіційних установах та на підприємствах.
На території України діє східно-європейський час: UTC+2 – взимку (листопад-березень), UTC+3 – влітку (квітень-жовтень). Київський час відрізняється на 1 годину від європейського і влітку на 1 годину від московського.
24.10.2014