На Прикарпатті 25 осіб оштрафували за спалення листя

  • Із настанням осені частішають випадки спалювання опалого листя і сухої трави.

    Добрі наміри людей щодо наведення чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля й здоров’я інших. Навіть аграрії часто спалюють залишки сухої рослинності. У результаті таких дій не тільки згорають рослини, а й гинуть птахи і тварини. Крім того, погіршуються механічні, фізичні, хімічні й біологічні властивості родючого шару ґрунту.

    Особливо небезпечним є спалювання на присадибних ділянках рослин, які були оброблені хімічними речовинами. Найбільшу кількість хімікатів вбирає бадилля картоплі, адже для знищення колорадського жука картоплю щиро скроплюють різними хімікатами, часто навіть не задумуючись про їх склад. Вдихати продукти згорання цих сполук надзвичайно шкідливо.

    Нагадуємо, що спалювання рослинності може перерости у неконтрольоване горіння, а то й призвести до знищення будівель і споруд житлового сектору. Особливо важко локалізувати пожежі на відкритих територіях, де вогонь поширюється дуже швидко.

    Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області попереджає громадян, що чинне природоохоронне законодавство забороняє спалювати опале листя, залишки рослинності. Проводяться відповідні рейдові перевірки з метою виявлення тa припинення таких порушень. Упродовж 2014 року державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища області здійснили 39 рейдів та перевірок, за результатами яких до адміністративної відповідальності притягнуто 25 осіб на загальну суму штрафів 1955 грн.

  • Дбаючи про чистоту обійсть, господарств, населених пунктів, не нашкодьте довкіллю та своєму здоров’ю!

    10.11.2014

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!