«Якщо від перестановки ліжок в бордель не йдуть нові клієнти – треба змінювати персонал» – кажуть французи.
Останнім часом друзі, колеги, клієнти рідше питають про справи, здоров’я та таке інше, і частіше – про гроші, курси, валюту, кризу. Вони ще не розуміють, що світ уже змінився. Його трансформація ще триває і триватиме щонайменше кілька років, але споживання вже точно не буде світовим божеством. І людина з 10 тисячами гривень в кишені вже не отримає кредит на Lexus за пів мільйона чи на пент-хауз за 2 мільйони. Я не знаю, що стане божеством у новому світі, але я вірю, що українці можуть запропонувати не лише собі, а й світові нову мотивацію. Дуже хочеться, щоб ця мотивація не вимірювалася ані доларами, ані гривнями, ані Мерседесами. Тому я всім відповідаю, щоб не вважали себе Уоренами Баффетами та Дж. Соросами, бо ми не правильно усвідомлюємо систему нових цінностей. Кожен, хто аналізує фінанси та економіку тепер регулярно відчуває себе повним неуком (не врахував фактор, помилився в прогнозі, і т.д.) Потім нариваєшся на ТБ\інтернет\газету «Дело»; дивишся\слухаєш\читаєш «експертів» про ринки\валюти\курси\… і починаєш розуміти, що ти не останній неук на цьому світі, що є люди ще тупіші від тебе. Настрій відразу покращується. Тому перед тим як послухати чергову пораду щодо Вашого гаманця – добре подуамйте чи воно взагалі Вам треба. Може краще з дітьми в парку погуляти?
P.S. Щоб закінчити тим же борделем:
Працівник кадрової агенції – У своєму резюме Ви вказали, що працювали піаністом у борделі. Як Вам допоможе цей досвід?
Безробітний – Насправді я був фінансовим аналітиком, але мені соромно в цьому зізнатись.
Все правильно написано, бо насправді в житті є значно важливіші цінності ніж гроші. Але пересічному українцеві зараз дуже важко розібратися що робити хоча б з тими копійками які залишились в гаманці. Гуляти з дітьми це ясно, але як тих дітей годувати?????
Якщо Ви в паніці почнете розривати депозити, змінювати валюти, бігати з банку в банк – шанси втратити останнє у Вас зростають в кілька разів. Здорова людина без надмірних боргів та безпідставних понтів завжди прогодує сімю.
Ну добре, світ міняється. Але він шо – сам по собі міняється? Його міняє хтось. І не один. І навіть не з 97 поверху якогось шанхайського токійського чи ню-йоркського хмародряпа. Он валютчики як пожвавилися, погладшали, обсіли базари і відділи банків. Ну чому долар вранці коштує 7.05 і пообіді 6.30? Бо світ міняється?
саме тому. і невідомо кому пощастить більше. Напевно не валютчику.
Дуже хотів би дізнатися конкретніше, про яку це “нову мотивацію” , що її ось-ось подарують українці світові, говорив автор? Можна детальніше?
Українці точно можуть втерти носа всім на ниві даун-шифтінгу (down-shifting). Мені відомі щонайменше 3 т.зв. еко-поселення в Україні, котрі зараз населені абсолютно щасливими колишніми мільйонерами. Той же Кошастий – українське ноу-хау в баченні світу і свого місця в ньому.