Із Прикарпаття на Схід відправили україномовні книги для бібліотек

  • Із 23 вересня на Прикарпатті проводилася благодійно-просвітницька акція «Книжкові мости єднають серця», ініційована департаментом інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю облдержадміністрації.

    До участі в акції долучилися представники органів влади, місцевого самоврядування, політичних та громадських організацій, бібліотечних, освітянських закладів, видавництв області. На сьогодні прикарпатці зібрали понад 9 тисяч примірників україномовної літератури – дитячих, наукових, історичних, художніх книг, які поповнять бібліотечні фонди Луганської та Донецької областей. У м. Слов’янськ на Донеччині вже доставлено 1172 книги, понад 8,2 тисяч книг у  м. Сєвєродонецьк (Луганська область) передадуть представники громадської організації «Самооборона».

    «Ми везтимем одяг, харчі, книги, дитячі речі. Маємо заїхати в один із сиротинців, підопічних якого було вивезено з Луганська, − розповів координатор ГО «Самооборона» в області Юрій Лоп’янецький. −  Жителі Прикарпаття зібрали гуманітарну допомогу для тих, хто на Сході втратив житло та майно. Була проблема з пальним для поїздки. Завдяки облдержадміністрації її вдалося вирішити».

    Тож днями вантаж із Івано-Франківська надійде адресатам. У ньому будуть книги прикарпатських видавництв «Лілея-НВ», «Сімик», «Дискурсус», «Мантикора», місцевих авторів Ярослава Ткачівського, Любові Загоровської, Євгена Барана. Подарована література, ретельно впорядкована фахівцями обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка, популяризує українські слово, культуру, історію, традиції, що так необхідно нині у протистоянні з північним сусідом.

    «Збираючи книги, ми акцентували на тому, що їх зміст має демонструвати вітчизняну історію, культуру, доводити, що українська література є сучасною, модерною, цікавою та передовою, − зазначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Адамович. − Перед тим, як передати книжкові примірники, ми спілкувалися з представниками Луганської облдержадміністрації. Факт передачі книг вони сприйняли дуже позитивно, як початок дружніх відносин між двома областями».

    Із вдячністю прийняли книги і в Слов’янську, каже Сергій Адамович. Особливо, за його словами, там пораділи дитячій літературі.

  • 26.11.2014

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!