У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбувся круглий стіл «Психологічна безпека особистості в умовах суспільно-політичної нестабільності». Організаторами заходу виступили кафедра соціальної психології та науковий інформаційно-аналітичний центр НАТО.
У роботі круглого столу взяли участь фахівці з проблем психології, глобальної та регіональної безпеки, аспіранти університету, студенти спеціальностей «Психологія», «Політологія», «Початкова освіта і практична психологія».
Із вітальним словом до учасників круглого столу від імені ректорату університету звернувся проректор із наукової роботи, професор Андрій Загороднюк.
Учасники круглого столу акцентували увагу на питаннях глобальної та регіональної безпеки в XXI столітті, можливостях запобігання безпековим загрозам у сучасній Україні, політичних та соціально-психологічних аспектах інформаційної безпеки держави, безпеці життєдіяльності та життєстійкості особистості в умовах суспільної нестабільності, етнічному фаворитизмі й дискримінації, профілактиці насильства в контексті суспільно-політичної кризи.
Доктор психологічних наук, професор Лариса Заграй розповіла про практики соціально-психологічного захисту особистості в умовах ризику і небезпеки; доктор психологічних наук, професор Зіновія Карпенко наголосила на важливості застосування когнітивно-біхевіоральної логіки як засобу протидії в інформаційно-психологічній війні; кандидат політичних наук, доцент Михайло Москалюк акцентував увагу на проблемах трансформації політичної системи України у контексті безпекових викликів; кандидат історичних наук, доцент Степан Кобута розглянув у своєму виступі проблему інформаційної війни Росії як чинника дестабілізації ситуації в сучасній Україні; кандидат політичних наук, доцент Ігор Доцяк презентував тему політико-економічного виміру національної безпеки України.
У виступах інших учасників круглого столу було наголошено на актуальних проблемах безпеки в умовах сучасної політичної кризи, акцентовано на важливості використання наукових досліджень і розробок у напрямку соціально-психологічної реабілітації та необхідності вироблення адекватних шляхів гарантування безпеки держави і суспільства.
28.11.2014