У заході взяли участь заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Стовбан, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк лікарі, відповідальні за організацію медичної допомоги учасникам АТО, демобілізовані воїни та члени їх сімей, інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.
Під час семінару військовий психолог, тренер проекту «Побратими» Андрій Козінчук та керівник проекту в Івано-Франківській області Андрій Фармуга детально ознайомили присутніх із проектом «Побратими» та з методами психосоціальної реабілітації ветеранів, які проводяться їхніми психологами.
«Найкращими експертами у роботі з травмою можуть бути лише ті особи, що її отримали, – говорить військовий психолог Андрій Козінчук. – Тому проект готує фахівців зі складу ветеранів. Кожному ветерану надається інструментарій, який дозволяє пропрацювати свою власну, особисту душевну рану, відчувши ефект від цього. На основі цього, будується експертність ветерана в питаннях зустрічі і допомоги іншим. Згідно міжнародних стандартів програми «рівний — рівному», за яким працює проект «Побратими», витрачається мінімальний час на ідентифікацію того, хто проводить семінар, і на довіру відповідно».
Як повідомив Андрій Фармуга, методика, яка застосовується для роботи з шоковою травмою та ПТСР і яка рекомендована ООН для застосування у гарячих точках, запозичена у її співавтора – данського психолога Дітте Марчер.
Організатори переконані, що «Побратими» – це великий проект, внаслідок якого в Україні з’ являться власні спеціалісти по роботі з бойовим шоком та ПТСР та буде будуватись мережа взаємодопомоги серед ветеранів.
Заступник голови ОДА висловив сподівання, що такі зустрічі та навчання стануть традиційними і проводитимуться надалі в медичних колективах області.
Нагадаємо, що в цей день також розпочався черговий вишкіл для бійців АТО в Долинському районі за участю тренерів проекту «Побратими».