У неділю, 4 грудня, в Україні буде хмарно з проясненнями. У більшості областей невеликий сніг, вночі у західних областях помірний. На дорогах ожеледиця.
Температура вночі 6-11 градусів морозу, вдень 1-6 градусів морозу, інформує Українськийого гідрометцентру.
У Карпатах уночі падатиме сніг, удень невеликий. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура протягом доби 6-11 градусів морозу. Висота снігового покриву вже становить 5-14 см.
4-8 грудня на ріках басейну Дністра очікуються: посилення льодоутворювальних процесів, шугохід, на окремих ділянках встановлення льодоставу, місцями можливе формування зажорів льоду з підйомом рівня води на 0,1 – 0,5 м, в гірських притоках та у верхів’ях рік на 0,3 – 1,0 м, над поточними.
У південній частині вночі 0-5 градусів морозу, вдень від 2 градусів морозу до 3 градусів тепла, на Одещині до 5 градусів тепла. Вітер західний, північно-західний, 5-10 м/с.
У Києві часом падатиме невеликий сніг – висота снігового покриву зросте на 4-5 см. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі 6-8 градусів морозу, вдень 3-5 градусів морозу.
У Львові вночі падатиме сніг, удень невеликий. Вітер північно-західний, помірний. На дорогах ожеледиця. Температура вночі 4-6 градусів морозу, вдень 1-3 градуси морозу.
У Дніпрі злегка сніжитиме. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі 7-9 морозу, вдень 2-4 градусів морозу.
В Одесі ніч пройде без опадів, удень падатиме мокрий сніг з дощем. На дорогах ожеледиця. Вітер західний, помірний. Протягом вночі 1-3 градуси морозу, вдень 2-4 градуси тепла.
У Харкові падатиме невеликий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер західний, 7-12 м/с. Температура вночі 7-9 градусів морозу, вдень 2-4 градуси морозу.
4 грудня — Введення до храму Пресвятої Богородиці. В церковному календарі це одне з найбільших свят. До цього дня потрібно завершити всі сільськогосподарські роботи. Дуже великим гріхом після Введення вважається копання або ж розпушування землі.
Введення – це християнське свято, що знаменувало собою початок зимового циклу обрядовості. Казали: Введення прийде, свят наведе. І дійсно, після Введення йшла низка дуже популярних у народі свят: Катерини, Андрія, Варвари, Сави, Миколи, Ганни і, нарешті, Різдво, Новий рік, Водохрещі.
Категорично забороняється цього дня прати білизну, шити, копати землю, бо Господь відпускає на Землю душі праведних, аби вони могли побачити, “увидіти”, своє тіло. Звідси ще одна назва свята — Видіння.
У селян були й забобони, пов’язані зі святом Введення. Вважалося, хто першим цього дня зайде до хати, той буде “полазником”, тобто тим, що приносить добро або якесь лихо. Сусіди намагалися зранку не заходити одні до одних у гості, щоб потім не було нарікань, що це вони принесли в дім нещастя. Коли на Введення до хати першим ввійде молодий, гарний, здоровий чоловік із грошима, то це хороша прикмета — весь рік у домі будуть усі здорові і вестимуться гроші. Коли до хати зайде жінка і щось позичатиме — поганий знак.
Як буде на Введення в сліду вода, то на Юрія трава.
Як ляже глибока зима, то готуй глибокі закрома.
Похолодало цього дня — зима буде суворою.