Учора, 17 грудня, в кав’ярні «Говорить Івано-Франківськ» відбулася прес-конференція, на якій засновники журналу “УФРА” Богдан та Світлана Ославські розповіли про концепцію та перспективи свого видання.
Незалежний онлайн-журнал ufra.com.ua висвітлює життя Івано-Франківська, цікавих мешканців і гостей міста, а також пропонує корисні ініціативи, актуальні проекти та практики.
Письменник, бард та журналіст Богдан Ославський називає дві причини необхідності створення “УФРИ”: “По-перше, такого видання не вистачає Івано-Франківську. А по-друге, його не вистачає нам. UFRA – це видання про культуру в широкому розумінні, тому що культура – це те, як ми живемо». І додає, що в перспективі “УФРА” із журналу про Франківськ має перетворитися у івано-франківський журнал про “щось більше географічно” і про ширше коло особистостей.
Виразною є культурологічна складова журналу, яку коментує культуролог та журналіст Світлана Ославська: “Ми розуміємо культуру не як дозвілля, не як відпочинок, а щось значно ширше… Культура для нас – це розвиток , це те, як ми живемо, як мислимо і як плануємо наше майбутнє, тобто це наше життя” До слова, Світлана Ославська мешкає в Івано-Франківську всього три місяці, тож має свіжий погляд на наше місто і співставляє його із власним досвідом проживання в Києві, Харкові і Сєверодонецьку Луганської області.
Матеріали “УФРИ” розміщені в тематичних розділах: “Люди” (інтерв’ю з цікавими франківцями та неординарними особистостями України), “Думки” (колонки, аналітика, блоги), “Місця” (статті про колоритні місця Франківська), “По(дії)” (цікаві ініціативи, ідеї, репортажі), “Афіша” (анонси найцікавіших заходів).
Засновники журналу вже встигли запустити два проекти “УФРИ”. Перший – “Кропива”, присвячений улюбленим місцям знаних особистостей. Учасником цього проекту вже є Тарас Прохасько, який оповідає про франківські місця, де він бавився в дитинстві, про найдорожчі йому вулиці та старі запущені дворики.
У рамках другого проекту – “Зі Сходу на Захід” – пропонується інтерв’ю з переселенцем Русланом Єгоровим. У перспективі – історії людей зі Сходу та Криму, життя яких тепер пов’язане з Франківськом.
18.12.2014