У Франківську презентували новий онлайн-журнал “УФРА” про культуру та життя міста (ФОТО)

  • Учора, 17 грудня, в кав’ярні «Говорить Івано-Франківськ» відбулася прес-конференція, на якій засновники журналу “УФРА” Богдан та Світлана Ославські розповіли про концепцію та перспективи свого видання.

    Незалежний онлайн-журнал ufra.com.ua висвітлює життя Івано-Франківська, цікавих мешканців і гостей міста, а також пропонує корисні ініціативи, актуальні проекти та практики.

    Письменник, бард та журналіст Богдан Ославський називає дві причини необхідності створення “УФРИ”: “По-перше, такого видання не вистачає Івано-Франківську. А по-друге, його не вистачає нам. UFRA – це видання про культуру в широкому розумінні, тому що культура – це те, як ми живемо». І додає, що в перспективі “УФРА” із журналу про Франківськ має перетворитися у івано-франківський журнал про “щось більше географічно” і про ширше коло особистостей.

    Виразною є культурологічна складова журналу, яку коментує культуролог та журналіст Світлана Ославська: “Ми розуміємо культуру не як дозвілля, не як відпочинок, а щось значно ширше…  Культура для нас – це розвиток , це те, як ми живемо, як мислимо і як плануємо наше майбутнє, тобто це наше життя” До слова, Світлана Ославська мешкає в Івано-Франківську всього три місяці, тож має свіжий погляд на наше місто і співставляє його із власним досвідом проживання в Києві, Харкові і Сєверодонецьку Луганської області.

    Матеріали “УФРИ” розміщені в тематичних розділах: “Люди” (інтерв’ю з цікавими франківцями та неординарними особистостями України), “Думки” (колонки, аналітика, блоги), “Місця” (статті про колоритні місця Франківська), “По(дії)” (цікаві ініціативи, ідеї, репортажі), “Афіша” (анонси найцікавіших заходів).

  • Засновники журналу вже встигли запустити два проекти “УФРИ”. Перший – “Кропива”, присвячений улюбленим місцям знаних особистостей. Учасником цього проекту вже є Тарас Прохасько, який оповідає про франківські місця, де він бавився в дитинстві, про найдорожчі йому вулиці та старі запущені дворики.

    У рамках другого проекту – “Зі Сходу на Захід” – пропонується інтерв’ю з переселенцем Русланом Єгоровим. У перспективі – історії людей зі Сходу та Криму,  життя яких тепер пов’язане з Франківськом.

    18.12.2014

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!