Сільські та селищні ради зможуть отримати фінансування з бюджетів районів для виплати заробітних плат і розрахунків за енергоносії.
Це стало можливим завдяки ухваленому Верховною Радою законопроекту №1766, каже народний депутат, член політичної партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко.
Так, закон дає можливість зберегти місцеве самоврядування на селі шляхом фінансового забезпечення сільських та селищних рад за рахунок коштів бюджетів районів. Інакше 80% селищних рад не вижили б в умовах Держбюджету-2015, ухваленого Радою наприкінці року.
Законодавчі бюджетні зміни, які Рада поспіхом ухвалила наприкінці року, призвели до того, що сільські та селищні ради фактично були позбавлені частини доходів. Мова йде про такі статті видатків, як заробітна плата та витрати на енергоносії.
Коштів на зарплати і енергоносії в результаті прийнятого бюджету і змін до бюджетного кодексу у майже всіх сільських і селищних рад не було. А можливість міжбюджетних трансфертів з районного бюджету на відповідні цілі не була передбачена.
За словами депутатів «ВОЛІ», невирішення цієї проблеми призвело б до масового скорочення всіх робітників сільських та селищних рад та неможливості формування місцевих бюджетів.
«У тексті проголосованого закону врахована головна норма щодо можливості фінансування районними бюджетами сільських і селищних бюджетів згідно з текстом нашого законопроекту, який зареєструвала партія “ВОЛЯ” та наші колеги із “Батьківщини”. І проголосований закон було внесено до порядку денного лише після того, як ми надали широкого розголосу тій “бомбі уповільненої дії», що була закладена в бюджетних законах, прийнятих наосліп перед Новим роком», – заявив Дерев’янко.
«Ми звернулися до голови Верховної Ради та депутатів всіх фракцій підтримати цей законопроект, щоб не зруйнувати місцеве самоврядування, не знищити його в такий спосіб, через фінансовий геноцид», – наголосив народний депутат.
Тепер, каже Дерев’янко, можна вчасно, вже наступного тижня, прийняти місцеві бюджети, щоб нормалізувати життя громад і зняти ту шалену напругу, яка виникла через загрозу масового звільнення практично всіх працівників сільських рад.