Донори з негативним резусом, відгукніться!

  • На Івано-Франківській обласній станції переливання крові достатньо запасів крові всіх груп із позитивним резусом. Не вистачає негативного.

    “На Прикарпатті найпоширенішими є І та ІІ групи крові резус позитивний, – наголошує завідувач донорським відділом ІФОСПК Микола Абрамик. – Запасів цих груп є достатньо, трохи менше ІІІ та ІV групи. Дефіцит крові всіх груп з негативним резусом”.

    Завідувач розповідає: телефонував у медичні заклади, просив направити донорів із резусом “мінус”. Щоб здати кров, необхідний офіційний документ – водійське посвідчення, військовий квиток чи паспорт з пропискою в межах області. Тоді особу можна перевірити, чи не стоїть вона на обліку в тій чи іншій медичній установі. Крім того, визначають рівень гемоглобіну, лейкоцитів у крові, перевіряють на СНІД, сифіліс та гепатити групи В, С. Якщо виникла підозра будь-якого із названих захворювань, людину направляють на детальніше обстеження і на один рік відсторонюють від донорства.

    Донором може бути особа віком від 18 до 60 років. Чоловікам можна здавати кров кожні два місяці, але не більше п’яти разів на рік. Жінкам – чотири рази на рік. До речі, є серйозні обмеження щодо того, коли можна здавати кров. Це пов’язано із менструальним циклом. Микола Абрамик відзначає: активніше кров здають чоловіки. Системи, скарифікатори, контейнери на станції використовують виключно одноразові. Після здачі крові донорові видають талон, за яким він може отримати 24 гривні на “чай з булочкою”.

    Ірина Федоляк

    Читайте також:

    Кров франківців у АТО не повезуть

  • Пластуни закликають здавати кров

    На Прикарпатті потребують донорів крові

    24.01.2015


    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!