Міське сміттєзвалище розташоване у с. Рибне Тисменицького району. Сюди звозять сміття з територій Івано-Франківської міськради, Тисменицького та частково Надвірнянського районів, та все ж таки 70-75% сміття полігон приймає з обласного центру. Сміттєзвалище тут з 1992 року. За цей час сюди звезли понад 1,9 млн тонн відходів. Щодня воно приймає близько 200 тонн сміття.
Івано-Франківський фотограф Ростислав Шпук переконує: на сміттєзвалищі в Рибному живе понад 500 ромів.
Нещодавно фотограф оприлюднив таку інформацію про полігон та показав фото його мешканців.
Натомість сьогодні, 24 січня, під час оперативної наради директор КП «Полігон ТПВ» Юрій Мороз спростував таку інформацію. Мовляв, якби на сміттєзвалищі мешкало 500 ромів, то це було б ціле село. Для порівняння, у селі Рибне є 320 мешканців.
Втім, Ростислав переконує може звозити пана Мороза туди, щоб проінспектувати сміттєзвалище разом.
“Я звісно їх не перераховував. Про те, що їх живе біля п’яти сотень вони розповіли мені самі. Я бачив це їхнє поселення. Не було змоги все сфотографувати, адже роми ховаються та й вони були проти цього”, – ділиться фотограф.
“Я взагалі не розумію, чому директор сміттєзвалища так сполошився, адже в цьому немає нічого поганого. Якби їм запропонували альтернативу, тоді можна було б з ними боротись. Але люди дійшли до краю – вони живуть на смітті. Я не розумію, чому з цього потрібно робити сполох. Сполох потрібно робити з того, що немає іншого місця для того, щоб їх посилити. Немає нічого нижчого, ніж жити на смітті. Навіть не можу уявити, як там жити влітку, адже від спеки все розкладається”, – розповідає Ростислав.
Та додає, роми живуть на сміттєзвалищі дуже тісно. І хоч у середині шатра не був, бачив будиночки там укріпили піною та герметизували їх.
“Там дуже багато дітей. Наскільки мені стало відомо, це люди, які відмовляються від злодійства. На сміттєзвалищі ці люди цілком дають собі раду, видобувають поряд воду, щось варять. Їх там ціле поселення. Я не міг їх перерахувати повністю, адже поселення знаходиться за горбочком та простягається. На око можу сказати. що там шатрів зо тридцять. Видно, що це вже закорінене поселення, адже це не розбудуєш так швидко“, – підсумовує Шпук.
Фото Ростислава Шпука