“Для мене важливо, щоб ніхто не зірвав процес закупівель. Від моменту закупівель до моменту постачання проходить великий період часу. Але я вважаю, що у 2017 році ми зможемо вже йти день в день, сформувати стратегічний запас цих ліків, щоб не було дефіцитних позицій”, – зазначив він.
Уряд у бюджеті на 2017 рік збільшив фінансування на придбання ліків на 2 млрд грн порівняно з 2016 роком до 5,9 млрд грн, зауважив Володимир Гройсман.
До теми: У справі фальсифікації ліків на Прикарпатті і досі шукають підозрюваних .
За його словами, лише в 2016 році на закупівлях ліків через міжнародні організації було зекономлено більше півмільярда гривень.
“Уявіть цифри – 5,9 млрд, скільки ми зекономимо, наскільки ми придбаємо більше, якщо не дамо вкрасти. Ці ліки врятують життя онкохворим або хворим, які потрапили у складні умови”, – підкреслив Володимир Гройсман.
“Я би хотів, щоби ці ліки за ці кошти були придбані напряму через міжнародні організації, де є абсолютна відкритість, публічність. Я би хотів, щоби нам поставили якісні ліки по якісних цінах, а не так як було раніше”, – зауважив він.
Міжнародні організації мають авторитет, світову довіру, що забезпечує чесність та відкритість процесів. Також вони мають змогу закуповувати ліки напряму від виробників, наголосив прем’єр-міністр.
“Це означає, що все буде абсолютно чесно. Не Гройсман буде закуповувати, не Супрун, не хтось інший. Будуть закуповувати міжнародні авторитетні, публічні організації. Що у цьому поганого? Я не знаю”, – зауважив глава уряду.
Володимир Гройсман зауважив, що раніше у сфері закупівель ліків постійно відбувалися корупційні зловживання: “чиновники сідали, брали мільярди і через Міністерство охорони здоров’я закуповували ці ліки”.
“Ми будемо далі йти, і ми реалізуємо рішення, які дозволять нам закупити ліки у міжнародних організаціях”, – наголосив він.