У Генштабі розповіли, як бійці АТО зможуть отримати гроші за оборону країни

  • У Генеральному штабі України розповіли про механізм виплати грошових винагород бійцям української армії, які несуть службу в зоні АТО.

     

    Про це сьогодні на брифінгу повідомив в.о. голови прес-служби генштабу Владислав Селезньов, – повідомляє “Еспресо.TV“.

     

    “За безпосередню участь в АТО виплачується 100% місячного грошового забезпечення, але не менше, ніж 3 тисяч грн на місяць. Також грошову допомогу отримають бійці, які перебували на стаціонарному лікуванні”, – повідомив Селезньов.

     

    Як стверджує речник, за виконання бойового завдання також передбачена виплата грошової винагороди для підрозділів. “Результати виконання бойового завдання визначаються на підставі документа вищого органа військового управління про виконання бойового завдання, бойового наказу командира частини, журналу бойових дій та звітного документа військової частини про виконання бойового завдання, в якому вказано кожного бійця, який виконав завдання, а також наказу генштабу щодо оцінки виконання цього бойового завдання”,- повідомив Селезньов. 

     

    Він зазначив, що винагорода розподіляється командиром між підпорядкованими підрозділами із зазначенням у наказі розміру винагороди кожної посадової особи. “Про виплату винагороди видається наказ командира частини. За безпосередню участь у бойових діях військовослужбовцям виплачується винагорода у розмірі 1 тис грн за кожну добу участі в операції”, – поінформував представник генштабу.

     

    “Участь у бойових діях – це виконання бойових завдань в умовах безпосереднього зіткнення з силами противника, ракетне чи вогневе ураження противника, участь у веденні оперативної розвідки, здійснення польотів у район проведення АТО та контрозвідкова діяльність у районі АТО в умовах безпосереднього бойового зіткнення”, – розповів Селезньов.

  •  

    Виплата здійснюється на підставі наказу штабу АТО, бойового наказу, журналу бойових дій, бойового донесення та наказу бойового командира частини. Додаткова винагорода за знищення ворожої техніки виплачується підрозділам чи окремим особам за наявності трьох чи більше підтверджуючих документів, зокрема журналу бойових дій, підсумкового бойового донесення командиру підрозділу, який безпосередньо виконував завдання, а також даних відео- та фотоспостереження з координатами знищення техніки.

     

    “Стосовно захопленої техніки складаються акти урахування трофейного майна. Додатково виплата нагороди також буде здійснена родинам бійців, захоплених у полон, зниклих безвісти та загиблих у зоні АТО”, – зауважив речник.

     

     

    13.02.2015

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!