“ЄРЦ” запропонував послугу, від якої важко відмовитися

  • Бетонна брила, що відкололася від піддашшя 5-поверхового будинку на вулиці Сорохтея, 16А в Івано-Франківську, пошкодила дорогий дашок в під’їзді, зовсім недавно встановлений “Єдиним розрахунковим центром”. Мешканці сусіднього під’їзду, яким це комунальне підприємство не дозволяє встановити альтернативний (читай – дешевший) варіант дашка, цікавляться, чим керувався “ЄРЦ” при виборі підрядника, якщо дашок так легко поламався?

     

    Від “подарунка” можна відмовитися

    На щастя, розповідає мешканка сусіднього під’їзду Наталія Саків, ніхто не постраждав. Брила не впала нікому на голову і не розбила сусідське вікно. Але біда в тому, що комунальники не поспішають ремонтувати покрівлю.

    За словами жінки, у цьому будинку всі дашки ще недавно осипалися і були аварійними. Люди писали відповідні звернення, і в результаті деякі під’їзди “отримали” нові дашки.

    “Комунальне підприємство “ЄРЦ” спочатку поставило дах у першому під’їзді на численні прохання мешканців, – каже Наталія Саків. – Адже це був найбільш аварійний дашок, і він міг у будь-який момент обвалитися. Стосовно оплати нічого вказано не було, і люди собі думали, що це безкоштовно”.

    Потім на інших під’їздах з’явилося оголошення про те, що “ЄРЦ” ставитиме дашки й у них. Коли жінка зателефонувала за вказаним в оголошенні номером і розпитала, що й до чого, то дізналася, що це платна послуга.

    Саме від неї мешканці першого під’їзду довідалися про те, що вони теж мають заплатити. “Нам сказали, що їхній дашок коштував вісім тисяч гривень, а наш буде уже дванадцять, – додає пані Наталія. – Пояснили це подорожчанням матеріалів. Ціну за дашок розбили відповідно до квартплати кожної квартири”.

    Крім цього, жінка дізналася, що для того, аби відмовитися від такої додаткової платної послуги, треба пройти спеціальну процедуру. Але через високу ціну дашка мешканці другого під’їзду, де вона проживає, так і зробили. Вони склали колективний договір з підписами сусідів під’їзду про те, що вони відмовляються від дашка. “ЄРЦ”, у свою чергу, попередив мешканців, що у разі нещасного випадку винними будуть вони. Всі ж, хто не знав, що від платного дашка можна відмовитися, згодом змушені були заплатити за цю “додаткову послугу”.

    Відтак мешканці цього під’їзду, більшість з яких пенсійного віку і, відповідно, люди небагаті, почали шукати дешевші варіанти такого дашка. Проте в “ЄРЦ” їм повідомили, що альтернатива неможлива, тому що такий вигляд і матеріал конструкції погоджені департаментом архітектури та містобудування і пасують до будинку. Наразі дашок у другому під’їзді залишається старим, а ситуація навколо нього – патовою…

     

    Підрядника шукали в соцмережах

  • Як розповів начальник відділу з експлуатації КП “ЄРЦ” Іван Коман, дашок над входом у перший під’їзд будинку поставили за зверненням мешканців, адже він дійсно був аварійний.

    “Наші спеціалісти оглянули його, і з’ясувалося, що опори були прогнилі та небезпечні, – каже Коман. – Тому був зроблений ремонт – заміна дашка відповідно до проекту, який затверджений архітектурою. Можу сказати, що перед цим були вивішені оголошення на будинку, і люди були про це повідомлені”.

    Також, за словами начальника відділу, “ЄРЦ” додатково обстежив решту під’їздів і виявив, що стан конструкцій там також незадовільний. На тих під’їздах теж вивісили оголошення, якими повідомили мешканців про ремонт. “Ми чекали два тижні, заперечень від них не було, після того й були проведені роботи”, – наголосив представник “ЄРЦ”.

    Іван Коман зізнався, що виконавця послуг шукали через соціальні мережі:  “Ми шукали через соцмережу підрядні організації, які погодяться співпрацювати з нами саме у цьому напрямку. Був спеціальний конкурс, і ПП “Надія” – єдина фірма, яка зголосилася. Можу сказати, що це не “темна конячка”, ми співпрацювали з цим підприємцем у 2012-2013 роках”.

    Будь-які сумніви стосовно якості матеріалів Коман розвіює, а високу ціну дашка пояснює тим, що “коли ми починали роботи, долар був за однією ціною, а потім було різке його подорожчання”.

    Начальник відділу з експлуатації “ЄРЦ” запевнив, що про пошкодження нового дашка бетонною брилою, яке сталося два тижні тому, нічого не знав і почув про нього лише з уст журналіста. Відтак пообіцяв, що дашок відремонтують “за гарантією” і кошти з мешканців під’їзду не братимуть.

     

    Олександра БАКУН

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!