В Івано-Франківську у виставковій залі обласної організації Національної спілки художників України відбулася ювілейна виставка художника Богдана Губаля.
В експозиції представлені близько трьох десятків тканих настінних килимів, а також авторські проекти дизайну інтер’єру, які митець експонує вперше.
Михайло Дейнега відзначив, що створювати гобелени це “марудна робота, вона потребує терпеливості”. А Микола Якимечко відзначив, що це виставка багатогранної людини: художника, дизайнера, хориста.
«Я почав працювати з полотнами ще в юності. Моїм вчителем і головним натхненником була мама, — розповідає Богдан Губаль. — Багато чого я запозичую з мотивів природи. Люблю її форми та красу. У гобелені я можу передати все — і акварель, і олію, і графіку».
Автор працює в таких напрямках як просторовий гобелен, міні-гобелен. На виставці можна побачити, як інколи автор відходить від стандартної прямокутної форми, надаючи роботам химерного вигляду. Для створення гобеленів майстер використовує вовну, сизаль, інші матеріали та фактури.
Довідка
Губаль Богдан Іванович народився 1952 року в селі Хащованя Сколівського району Львівської області. У 1971-му закінчив Львівське училище прикладного мистецтва (відділ художньої кераміки), а згодом і Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Тепер працює на кафедрі дизайну Інституту мистецтв Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника. У його творчому доробку є чимало міжнародних, всеукраїнських і майже 20 персональних виставок. Свого часу Богдан Губаль був удостоєний честі представити свої твори у паризькій штаб-квартирі ЮНЕСКО. Його гобелени поповнили музейні колекції українських міст, а також Казані, Вінніпега, приватних колекцій у Німеччині, Польщі, Австралії, Великій Британії, Франції, США, Чехії, Канаді, Ізраїлі, Фінляндії, Австрії.
Нагадаємо, У Франківську презентували книгу для порятунку архітектури міста.