Сьогодні, 10 березня, в Івано-Франківську відбувається засідання виконавчого комітету міської ради.
Першим з винесених питань став проект рішення “Про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Івано-Франківська за 2016 рік”. Деякі цифри:
Бюджетна та податкова політика
За результатами 2016 року всього до бюджету міста Івано-Франківська надійшло 1 875,3 млн грн., а це на 33% (на 469,2 млн грн) більше, ніж за 2015 рік, планові показники з урахуванням змін виконано на 104,1%.
Власних доходів загального та спеціального фондів надійшло 947,5 млн грн., що становить 109,7% до плану на 2016 рік та 142% до надходжень за 2015 рік.
Інвестиції
З країн ЄС з початку інвестування станом на 1 жовтня 2016 року внесено 451,8 млн доларів інвестицій (96,8% загального обсягу акціонерного капіталу). Інвесторами виступили 48 країн світу.
Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу та боргових інструментів) на 1 жовтня 2016 р. склав 513,8 млн доларів.
Розвиток середнього і малого бізнесу та регуляторна політика
Середні та малі підприємства, які діють на території Івано-Франківська становлять 96,3% від загальної кількості економічно активних підприємств міста.
Внесок середніх та малих підприємств у загальний обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємствами міста складає 87%, з них малих – 20,1%. На середніх та малих підприємствах працює 88,3% найманих працівників усіх підприємств-суб’єктів господарської діяльності міста.
Станом на 01.01.2017 року на території м. Івано-Франківська зареєстровано 23 862 суб’єктів підприємницької діяльності. З них 11 467 є юридичними особами та 12 395 – фізичними особами-підприємцями.
Розвиток туристичної галузі
УФранківську функціонує – 41 заклад готельного типу (мотелі, хостели, гуртожитки та інші місця для тимчасового розміщування), із загальною кількістю місць понад 1530.
В обласному центрі діє 46 суб’єктів туристичної діяльності. Фактично в місті зосереджено 55% від загальної кількості суб’єктів туристичної діяльності Івано-Франківської області.
З кожним роком зростає кількість туристів, які відвідали Івано-Франківськ і зупинялися в закладах готельного типу, про що свідчить збільшення на 48,4% надходжень до міського бюджету туристичного збору (за 2016 рік – 226 тис.грн., за 2015 рік – 152,3 тис.грн., за 2014 рік – 100,4 тис.грн.). Також спостерігається активний розвиток “ділового туризму” (у 2016 році для участі у конференціях, семінарах, форумах Івано-Франківськ відвідали близько 20 тисяч осіб).
Житлово-комунальне господарство
Впродовж 2016 року було проведено капітальний ремонт та здійснено благоустрій 2 парків та 11 скверів міста.
Читайте також: Що подорожчає з 1 лютого: транспорт, комуналка, зв’язок та інтернет
Важливим елементом благоустрою стало озеленення міста. Всього під час весняної та осінньої посадки було висаджено 370 дерев та 30 кущів, започатковано дві нові алеї з декоративних дерев: алею сакур на вулиці Грушевського та алею райських яблунь на вулиці Надрічній.
Нововведенням 2016 року стало влаштування елементів благоустрою для забезпечення вільного доступу людей з обмеженими можливостями. Це дозволило здійснити пониження на понад 20-ох пішохідних переходах в місті. Виконання нових об’єктів проводилося за європейськими стандартами доступності, при монтажі пандусів та з’їздів забезпечено безбар’єрне середовище.
З метою ефективнішого управління дорожнім господарством, утримання та експлуатації доріг в належному стані на зміну КП “ДРЕУ” в 2016 році було створено нове комунальне підприємство “Муніципальна дорожня компанія”. Для належного виконання функцій підприємства за кошти міського бюджету придбано дорожньо-прибиральну та іншу спецтехніку на загальну суму 12,2 млн грн., зокрема: дві комбінованих машини на базі МАЗ (піскорозкидувач – поливомийна та піскорозкидувач – самоскид), каток дорожній Gaterpillar, дорожньо-прибиральну машину – порохотяг Dulevo, елеваторну підмітально-прибиральну машину Brodway Senior 2000, асфальтоукладчик VOGELE 1600.
Серед креативних ідей, які були впроваджені у 2016 році заслуговують уваги встановлення у місті обладнання для забезпечення вільного безпровідникового доступу до мережі Інтернет, лавочки з підсвіткою та USB-виходом для підзарядки гаджетів, тощо. Зокрема, обладнання для забезпечення вільного безпровідникового доступу до мережі Інтернет було встановлено на Вічевому майдані, пішохідній частині вул. Незалежності, площі Ринок, площі Міцкевича, на міському озері “Острів кохання”, у сквері на вул. 24 Серпня, у парку Молодіжний, у сквері “Княгинин”, у міському парку культури та відпочинку ім.Т.Шевченка.
Біля міської Ратуші було встановлено лавочку з підсвіткою та USB-виходом для підзарядки гаджетів. Лавку виготовлено в сучасному стилі хай-тек за прикладом стильних вуличних меблів європейських міст. Вона обладнана додатковим освітленням, яке вмикається у вечірню пору доби, і можливістю підзарядки смартфонів та планшетів.
Встановлено “Сонячне дерево” на вул.Незалежності, 17. Поруч «дерева» облаштовано лавку та спеціальне пристосування для зарядних пристроїв мобільних телефонів та інших портативних пристроїв невеликої потужності.
Муніципальною інспекцією з благоустрою станом на 1 січня 2017 року направлено 2361 припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері благоустрою, складено 721 протокол про адміністративне правопорушення, проведено 183 демонтажі самовільно встановленої реклами та тимчасових споруд.
Продовжуються роботи з впровадження проекту “Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська” із залученням кредитних коштів ЄБРР з метою модернізації систем централізованого опалення. В 2016 році в рамках проекту виконувалися будівельно-монтажні роботи в котельнях на вул. Військових Ветеранів, 8а та на вул. Медичній, 17а.