У Франківську провели дослідження випадків прийняття рішень місцевими радами в конфлікті інтересів. Про це сьогодні, 28 березня, розповіли під час прес-конференції Станіславської правозахисної групи, яка проводила кількамісячне дослідження.
В ході діяльності СПГ було виявлено, що в регламенті обласної та міської рад відсутні механізми врегулювання конфліктів інтересів. Експерт Андрій Малетин переконаний, в районних радах уже є прогрес.
Адже в трьох з чотирнадцяти районних рад (Косівська, Надвірнянська та Богородчанська) в регламенті є спроби врегулювати конфлікт інтересів. В той час як Долинська районна рада двічі знімала це питання з порядку денного, при тому, що на останній сесії районної ради близько 10 рішень прийнято в конфлікті інтересів.
“Приємно здивувала Рожнятівська селищна рада, адже після спілкування з нами вони прийняли ціле положення по поновлюванню конфлікту інтересів”, – переконує експерт.
Читайте також: Більшість депутатів Івано-Франківської міськради мають потенційний конфлікт інтересів, – КВУ
Виявлені випадки конфлікту інтересів при прийнятті рішень майже у всіх районних та міських радах.
“Інколи депутати самі не знають про конфлікт інтересів. Зокрема, керівництво рад часто приймає рішення у конфлікті інтересів, що вже казати про звичайних депутатів. Тільки в одиницях рад немає таких рішень, але це зумовлено тим, що не всі рішення оприлюднюються”, – запевняє Андрій.
Як стало відомо, у судах Івано-Франківщини було виявлено 52 справи по притягнення до адміністративної відповідальності. 28 осіб притягнуто до відповідальності, з них у 13-ти випадках штраф не стягнуто.
“Зазвичай до відповідальності притягують депутатів сільських рад. Втім, зараз йде справа щодо мера Франківська, яку зараз повернули у поліцію на доопрацювання”, – розповідає Малетин.
Зокрема, міського голову Косова притягнули до відповідальності за те, що голосував за надання самому собі премії.