У квітні ринок нерухомості підпаде під законодавчі нововведення: згідно з постановою Кабінету міністрів №137, українці зможуть отримувати деякі реєстраційні документи у паперовому і в електронному вигляді, оскільки обидві версії будуть мати однакову юридичну силу.
Ці зміни стосуються таких довідок, як витяги з Держреєстру речових прав на нерухоме майно (ГРВПН), свідоцтва про право власності на нерухомість і рішення державного реєстратора, – пишуть finance.ua.
Відомо, що повноваження з прийому і видачі документів при введенні ГРВПН делеговані органам місцевого самоврядування, нотаріусам, адміністраторам центрів надання адмінпослуг. І для того, щоб отримати реєстраційні документи на нерухомість, українці повинні написати заяву, на підставі довідки (як електронної, так і паперової) і можуть бути отримані або безпосередньо в чиновників, або відправлені за поштовою адресою чи електронкою.
Правда, відповідно до законодавства про електронний документообіг, якщо заявник отримує реєстраційні документи в “віртуальному” варіанті, то паперове свідоцтво про право власності не видається.
На думку експертів, ці зміни не вплинуть на ринок нерухомості, а стануть наступним кроком на шляху євроінтеграції. “За кордоном давно користуються електронним документообігом і ці традиції потрібно впроваджувати і в нас. Рано чи пізно люди будуть масово оформляти заяви в такому форматі і таким же чином отримувати всі необхідні документи. Це економить час на отримання документів і скорочує витрати держави, пов’язані, наприклад, із закупівлею паперу”, – вважає глава Держрегуляторної служби Ксенія Ляпіна. Аналітик “СВ девелопмент” Сергій Костецький вважає, що ажіотажу електронні документи не спричинять: “Українці звикли, що всі довідки у них зберігаються в паперовому вигляді, мовляв, так не обдурять і на душі спокійно. Тому потрібно проводити серйозну інформкампанію, щоб думка змінилася”.
3.04.2015