Не належу до тих людей, які знають, як з дивана керувати державою, футболістами та провадити війни. Не вчу інших, як жити, не вдаю із себе наймудрішу та найдосвідченішу. Зрештою, як і будь-хто інший, я нічого не тямлю у цьому житті. Але зараз не про філософію життя, а про дещо інше.
Нас тягне до негативу. Страшенно. Патологічно. Ми до забуття перепощуємо фотки з чужим, на нашу думку, невдалим макіяжем чи одягом, поширюємо новини про те, як хтось когось матюкає (бажано, аби то була білявка і поліцейські, тоді ще й пост збере шалену кількість коментарів), обурюємося через неправильне лікування (що там тямить той лікар, от ми в інтернеті прочитали, що і як лікувати), неправильні дії наших військових в АТО (нам з пивбарів видніше, як треба воювати), некоректні оцінки, які вчителі ставлять нашим чадам (бо ж вважаємо, нам так здається, нам так радять, що за таку кількість помилок має бути саме така оцінка, а не інша), а ще знущаємося із тих, хто цього всього не робить. Я нікого не критикую, просто констатую факт, що ми охочіше підхопимо хвилю негативу, аніж позитиву. Ми миттєво сфотографуємо і запостимо продавчиню, яка нас обрахувала, але не поспішатимемо фотографувати і постити того, хто, наприклад, затримав злочинця на вулиці. Коли ж йдеться про те, аби когось похвалити за гарно виконану роботу, ми цинічно кидаємо: «А що тут такого? Це їхня робота. Вони повинні виконувати її добре». І ніби усе правильно, але… Ми все рідше і рідше дякуємо одне одному. Ніби і не смертельно, от тільки…
Не знаю, те хороше, що не вмію робити я, але вміють інші, викликає у мене захоплення. І нехай то їхня щоденна робота.
Нещодавно у моєму під’їзді в одній із квартир сталася пожежа. Дим в одному з вікон помітили підлітки та випадковий перехожий. Забили на сполох, намагалися достукатися, ніхто не відчинив. Викликали пожежників. Ті приїхали за лічені хвилини. За такі ж лічені хвилини загасили усе, що горіло-диміло-лякало. Це все було так… Навіть не знаю, як написати, бо слова «захопливо» чи «фантастично» у контексті горіння сусідської квартири якось не дуже пасують. Але це було саме так. Я не намагалася керувати роботою пожежників, не розказувала, як треба розбивати вікно, аби дістатися всередину, не писала потім у Фейсбуці, що гасили вони пожежу не так і не тим. Просто стояла, відповідала на питання і була напохваті, якщо що, а ще захоплювалася професіоналізмом людей, завдяки яким вогонь не розбігся іншими квартирами. Мій вдячний пост зібрав небагато лайків, бо ж закінчилося усе добре. Не знаю, чи дякували пожежникам господарі квартири, що постраждала. Мабуть, не до того їм було серед кіптяви та диму. Та й я, якщо чесно, розгубилася і не сказала отого простого і людяного «дякую».
Проте розшукала (шукала, щоправда, кілька днів), хто ж саме нас рятував. І дякую їм тут всім поіменно. Ось наші герої:
- Начальник караулу ДПРЧ-1 м. Івано-Франківськ, лейтенант служби цивільного захисту Дякур Дмитро Іванович.
- Командир відділення, старший прапорщик служби ЦЗ Микула Орест Миколайович.
- Старший пожежний-рятувальник, сержант служби ЦЗ Злепко Василь Юрійович.
- Старший пожежний-рятувальник, сержант служби ЦЗ Федорів Іван Тарасович.
- Пожежний-рятувальник, молодший сержант служби ЦЗ Біланів Андрій Васильович.
- Водій, сержант служби ЦЗ Пронюк Роман Тарасович.
- Старший водій, старший прапорщик служби ЦЗ Красій Роман Степанович.
- Командир відділення, старшина служби ЦЗ Федорів Іван Богданович.
Ці всі люди є працівниками ДПРЧ-1 м. Івано-Франківська. Також на місце пожежі виїжджали старший помічник зміни ОКЦ У ДСНС в області, підполковник служби цивільного захисту Володимир Слюсаренко, заступник начальника ОКЦ У ДСНС в області, підполковник Юрій Краснюк, провідний фахівець відділу реагування на надзвичайні ситуації, старший лейтенант Василь Скіцько.
Хлопці, дякую! Ви – найкращі…
Не забуваймо дякувати людям навіть за «просто роботу», бо вони того вартують. Особливо якщо просто робота – просто рятувати.