«Майбутнє – за маленькими містами», – якось сказала одна моя знайома. Я би доповнила цю думку так: майбутнє – за маленькими містами, які працюють над собою. Івано-Франківськом в цьому плані можна пишатись. Я вже давно не встигаю стежити за всіма подіями, проектами та ініціативами, які створюються і виникають у цьому місті. І важливо, що ці ініціативи є цілком успішними.
Однією з них є рух TEDx. Це незалежно організована подія, створена за форматом міжнародної конференції TED. Головна мета руху TEDx – поширювати нові ідеї, ділитись ними з якомога більшою кількістю людей. Першочерговими темами TED’у були технології, розваги та дизайн. Але на сьогодні цих тем значно більше: від бізнесу до поезії, від мистецтва до глобальних проблем…
Чому вчить TED (окрім безпосередньо того, про що говорять його спікери)? Тому, що освіта може бути цікавою та корисною; що можна настільки цікаво розповідати про генетику, що навіть останній гуманітарій все зрозуміє; що нам потрібно дослухатись один до одного та час від часу змінювати кут зору. Коли бракує сили та натхнення, а свіжі колонки Тараса Прохаська закінчились – варто дивитись відео з TED. Коли нові ідеї більше не з’являються, а старі вже давно не на часі – варто дивитись TED. Ці лекції та промови взагалі варто дивитись у будь-яких ситуаціях.
Минулого року TEDx вперше провели в Івано-Франківську. І я там була. Чесно кажучи, не очікувала побачити так багато відвідувачів – а тим більше стількох знайомих. У коридорах філармонії всі вітались одні з одними. Відчувалось, що люди навколо – це одна компанія, саме ті, хто поділяє твої цінності та інтереси.
На таких подіях зав’язуються непогані ділові контакти та нові знайомства. А за кавою, надихнувшись почутими виступами, цілком реально придумати кілька нових проектів та одразу набрати команду для них. Зрештою, саме відвідувачі минулорічного франківського TEDx’у стали свідками початку президентської кампанії Петра Порошенка та парламентської – Андрія Садового.
Новий сезон обміну вартісними ідеями відкриють цьогоріч у червні. Я обов’язково приїду, щоб подивитись, чим саме поділяться зі слухачами організатори цього разу – натхненням, успіхом, знаннями чи планами. Поки є інтрига навколо спікерів, цього не можна сказати напевне. Та я не сумніваюсь, що другий TEDx у Франківську стане не менш успішним, ніж перший.
Ольга ПЕРЕХРЕСТ,
студентка магістратури УКУ, журналіст, блогер, мандрівниця, поетеса