Сьогодні, 28 квітня, відбулася сесія Бурштинської міської ради сьомого скликання.
Тривале обговорення серед депутатів викликало питання використання системи електронних закупівель розпорядниками коштів міського бюджету у I кварталі 2017року.
Так, згідно з рішенням міської ради від 29.11. 2016 року, усі структурні підрозділи міської ради, які мають статус юридичної особи, а також усі комунальні підприємства, установи та організації, які фінансуються з міського бюджету повинні здійснювати усі закупівлі, за якими вартість предмета дорівнює або перевищує 3 тисячі гривень для товарів та послуг і 5 тисяч гривень для робіт, через систему електронних закупівель ProZorro починаючи з 01.01.2017.
Як повідомила начальник відділу економіки і промисловості Марія Назар, за І квартал було здійснено 90 закупівель. Таким чином міська рада зекономила 520 тисяч. Також вона наголосила на труднощах, з якими стикається рада при проведенні закупівель. Зокрема, підготовку технічного завдання.
Секретар міської ради Богдан Рибчук додав, що дуже багато питань виникає при проведенні закупівель будівельних робіт в технічній частині. Відтак він запропонував передбачити у бюджеті кошти для того, щоб люди займалися технічними умовами залежно від виду робіт. «Те, що це потрібно показує практика. Підготовка технічних завдань займає багато часу. Не так просто оголосити тендер – це ціла процедура», – наголосив він.
Депутат від ВО «Батьківщина» Тетяна Сенчина, поцікавилася, які плюси та мінуси ProZorro. «Скажіть, будь ласка, який відсоток місцевих підприємців у цьому переліку і чому, на вашу думку, їх так мало», – запитала вона.
Міський голова Роксолана Джура відповіла, що місцеві підприємці не хочуть брати участь у тендерах, адже йдеться про малі суми закупівель. В той же час у сусідніх селах є пороги від 100 чи 200 тисяч. Відтак це робить відтік підприємців з міста.
Також Джура зазначила, що закупівлі робіт через ProZorro затягують час. Наприклад, зараз могли вже багато робіт зробити, але чекають на цю процедуру і відповідно не показують результату. Так, на вулиці Шухевича не встигають поставити бордюри.
«Підприємці роблять великі знижки, наприклад, на лампочки. А де гарантія що вони будуть працювати? А повернути товар ми маємо за власні кошти, – пояснила вона. – Я не буду нагнітати ситуацію і ні в кому не зацікавлена. Я зацікавлена лиш в тому, щоб на ваших округах був результат роботи. Була на форумі з міськими головами в Києві, а там сміються з нас. Кажуть, ви своїми руками депутатський корпус рубаєте».
Мер відзначила, що безумовним плюсом ProZorro є економія у 500 тисяч. «Але, чесно кажучи, де потім мені шукати того підприємця, якийсь звідкись приїде і зробить тут роботу? Ми 3 місяці не мали бензину в міській раді. Я півтора своєї зарплати віддала на паливо. А як я мала їхати? На автобусі?», – обурилась вона.
Марія Назар додала, що тендер на закупівлю бензину виграла одеська фірма, яка захотіла, щоб договір їм відправили кур’єрською службою. Відповідно вона мала разом з договором відправити в Бурштин і товар, але не зробила цього. Натомість, виставила нові вимоги. Відтак договір з цією фірмою розірвали.
Депутат Ігор Дулик («Воля») зауважив, що мінуси ProZorro полягають в тому, що міська рада працює без програми. Якби працювали згідно з нею, то знали б наперед куди підуть кошти, виготовляли би технічну документацію і оголошували без проблем тендери. Депутат Ігор Прокопів (ВО «Батьківщина») також наголосив, що вся біда в тому, що немає програми розвитку міста. «Ці кошториси – це не програма. Давайте сядемо і подумаємо, що ми хочемо після себе залишити», – підкреслив він.
В той же час депутат Леонора Івасюк (Радикальна партія Олега Ляшка) зазначила, що півмільйонна економія – це величезний позитив. «Якщо наше скликання відзначиться чимось, то це цими допороговими закупівлями. Ми повинні зламати цю систему. Вважаю, що якщо сьогодні відділ освіти ще в грудні пішов на «Прозоро» , зробив усі закупівлі, то в них і проблем немає. Цих півмільйона мало десь осісти, а зараз ми за ці кошти можемо зробити ще одну доріжку. Тому гордіться, шановні депутати, тим, що ми робимо», – резюмувала вона.
Читайте також: Не все так ProZorro.