Бізнес Івано-Франківщини переорієнтовується на ринки країн Європейського Союзу

  • З початку року Івано-Франківська митниця в Державний бюджет перерахувала 300,8 млн грн податків і зборів, що на 34% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

    Майже половина цієї суми (146,1 млн грн) надійшла у березні поточного року. Про це на прес-конференції заявив в.о. начальника Івано-Франківської митниці ДФС Василь Шайда.

    За його словами, непроста економічна ситуація в країні спричинила зниження експортно-імпортних операцій. Так, за три місяці поточного року зовнішньоторговельний обіг в області склав 158,6 млн дол. США, що на 36% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

    Однак позитивом у цій ситуації є переорієнтація суб’єктів господарювання Івано-Франківщини на ринки країн Європейського Союзу. Із початку року експорт у країни Євросоюзу збільшився – понад 62 млн дол. США, що становить 66% від загальної вартості експорту. Протилежна тенденція простежується у торговельних відносинах із країнами СНД. Обсяг експорту в ці країни – 17,4 млн грн, що майже вдвічі менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та у тричі менший за обсяг експорту до країн ЄС.  

    Із країн ЄС імпортовано продукції на  49,3 млн дол. Це у 6,4 рази більше за обсяги імпорту з країн СНД.

    Загалом із початку року на експорт оформлено вантажів вартістю понад 92,8 млн дол. А імпортери ввезли товарів вартістю 65,8 млн дол.

    Щодо структури товарів, які експортувалися у країни ЄС, то найбільшим попитом користувалися кабельні електромережі, плити деревостружкові, шкіра великої рогатої худоби, пиломатеріали, вироби столярні. Більшу частку українського імпорту складають полівінілхлорид, проводи електричні для виробництва кабельних мереж до автомобілів, папір, картон, поліетилен, арматура ізольована для електричних машин та обладнання тощо.

    До країн СНД експортувалися шпалери, мішки паперові, пральні машини, покриття пластмасове для підлоги, цемент. З країн СНД імпорт такий: феноло-спирти, спирти метиловий та ізооктиловий, крафт-папір мішковий, азбест, концентрат карбамідо-формальдегідний.

    На обліку в митниці перебуває 1 739 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (з початку року на митниці акредитовано 63 суб’єкти ЗЕД). З них експортно-імпортні операції здійснювали 598 підприємств (у 2014 році – 519). Крім того, у зоні діяльності митниці зовнішньоторгівельні операції здійснювали 69 (у 2014 році – 54) суб’єктів господарювання з інших областей. 

    21.04.2015

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!