La Repubblica
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков впевнений, що політичні вбивства в Україні спрямовані на дестабілізацію ситуації в країні, в чому може бути зацікавлений тільки Кремль, йдеться в матеріалі італійської газети.
За словами Авакова, вбивства Олеся Бузини, Сергія Сухобока і Олега Калашникова на руку Кремлю, що «використовує проти України колабораціоністів, які йому вже служили. Москва хоче спровокувати внутрішні заворушення і заявляє про псевдочистки опозиціонерів». Він додав, що Сухобок не був опозиціонером, а його вбивці вже заарештовані.
Відповідаючи на запитання кореспондента про те, що «Правий сектор» бойкотує мир і організовує каральні експедиції, Аваков сказав: «Це ще один міф російської пропаганди. Реальну вагу «Правого сектора» продемонстрували вибори: він отримав близько 1% голосів. Він не входить ні в парламент, ні в уряд, тому він не може впливати на рішення уряду».
На запитання про те, чи готові у Києві відмовитися від Криму в обмін на Донбас, Аваков сказав: «В Україні немає жодного політика, який би з цим погодився».
The New York Times
«Зберігати єдність, не скасовуючи санкції щодо Росії, а також продовжувати повітряні патрулі і військові навчання», – закликає європейські країни і США американське видання, оскільки «передбачити наступний крок Путіна стає все складніше».
У редакційній статті сказано, що «президент Росії додав нові жахаючі ядерні загрози до своєї агресії в Україні, де на війні з сепаратистами, яких підтримує Росія, загинули 6 тисяч осіб».
До того, «два тижні тому лондонська «The Times» повідомила про зустріч російських генералів і американських офіційних осіб, де росіяни пригрозили «цілим спектром відповідей, від ядерних до невійськових» у разі, якщо НАТО перекине в країни Балтії більші війська».
Немає жодних ознак того, що Росія дійсно почала передислоковувати або приводити в готовність ядерний арсенал. Але навіть якщо погрози Росії – порожні слова, в них відбивається цинічне нехтування роллю партнера США за договорами про контроль озброєнь. Російські погрози загострюють напруженість і можуть збільшити ймовірність фатальних помилкових рішень, вважає газета.
The Wall Street Journal
«У понеділок американські військовослужбовці почали програму підготовки своїх українських колег на військовій базі на Західній Україні», – передає кореспондент американського видання з Яворова Львівської області.
Виступаючи перед сотнями американських і українських військовослужбовців, президент України Петро Порошенко привітав програму підготовки як «новий етап співробітництва» між Києвом і Вашингтоном і зазначив, що Україна також отримує підготовку з боку Великобританії, Канади та Польщі, йдеться у статті.
Поки що Захід не задовольнив прохання Порошенка про більшу військову допомогу, зокрема про постачання зброї, побоюючись спровокувати Москву і сумніваючись у тому, чи достатньо підготовлені українські військовослужбовці для поводження з новітнім озброєнням, зазначає автор публікації.
300 солдатів зі 173-ї повітряно-десантної бригади, що базується у Віченці, допомагатимуть кільком українським батальйонам поліпшити необхідні для піхоти навички – від поводження з безпілотними літаками-розвідниками до знешкодження замаскованих бомб.