Сьогодні, 17 травня, в Івано-Франківську презентували книгу репродукцій фотохудожника Миколи Сеньковського (1893 – ?). Книга містить 150 світлин, передмову написав краєзнавець Микола Савчука, нарис про Сеньковського – Мирослав Близнюк, упорядник Валерій Ковтун.
Мирослав Близнюк зізнається, що зацікавився історією Косова, як тільки покинув його межі та переїхав до Франківська. “Відтоді я зацікавився історією Косова. З’ясувалося, що за часів польського періоду були такі листівки. Починаєш їх колекціонувати, а далі наштовхуєшся на все нову й нову інформацію. Згодом з’ясував, що є дуже багато листівок саме Сеньковського. За два роки вийшло дуже багато досліджень про Сеньковського. Військовий топограф за фахом, підприємець з художнім смаком. Його листівки – це витвір мистецтва, це не поверхнева робота. Микола Сеньковський – це артист фотографії”, – розповів Мирослав Близнюк.
Наддніпрянець Микола Сеньковський у 1920-і приїхав на Гуцульщину, яку знімав більше 20 років. У колекціях приватних поціновувачів фотомистецтва збереглися унікальні світлини автора. На них знято гуцулів і гуцулок, гірські пейзажі, села та містечка , мистецтво і побут Гуцульщини. Чимало фотографій отримали престижні європейські премії. У гуцульській Коломиї провів дитячі роки син Миколи Сеньковського, відомий науковець, професор Юрій Сеньковський (1931 – 2016 рр.).
Нагадаємо, Ярема ПРОЦІВ: «Нема нефотогенічних людей, є погані фотографи»