Молодята знову потягнулися до «Яблука»

  • Восени минулого року вхід до зали урочистих подій Івано-Франківського міського РАЦСу замурували. Наречених почали вінчати у фойє філармонії та залах краєзнавчого музею. А нерідко у проведенні ритуалу молодятам навіть відмовляли. Але тиждень тому працівникам міського РАЦСу неочікувано повідомили, що вхід нарешті розмурували і церемонію вінчання знову переносять у торговий центр «Яблуко».

     

    Без даху над головою

    Чверть століття міське управління юстиції в обласному центрі залишається без даху над головою. Нині воно разом з РАЦСом розміщене на вул. Галицькій, 23 та 25. За два поверхи одного з цих будинків упродовж п’яти років між підприємцем Драганом Єрковічем та міським управлінням юстиції триває справжня судова війна. Йдеться про залу урочистих подій, яку кілька років юстиція використовувала безкоштовно. У вересні 2014 року Єрковіч, аби врешті отримати власні кошти, просто замурував вхід.

    У цьому конфлікті є низка доволі цікавих обставин. Згідно з рішенням Івано-Фраківської міськради від 02.08.2005 р., будинки на вул. Галицькій, 15, 19, 21 та 23 з балансу ЖЕО-7 передали на баланс ОБББ «Галицька брама». Це рішення підписав тодішній мер Зіновій Шкутяк. А ось будинок №25 у 2002 році перебував на балансі Спеціалізованого управління №53, а вже у 2005 році був у власності ВАТ «Центростальконструкція». Тобто цей будинок не належав до комунальної власності, і тому на баланс міського управління юстиції передати його не мали права.

    Чотири роки опісля 4-поверхову споруду навпроти ратуші купив підприємець Єрковіч. Його дружина Юлія запевняє, що споруду придбали законно, але вартість її не називає. «Ми за великі гроші купили не приміщення, а цілу будову. Упродовж довгого часу саме юстиція не хотіла укладати мирову угоду, їхньою умовою була оплата за компослуги одну гривню на місяць. Це нереальна сума!» – обурюється Юлія.

    Коли вони здійснили покупку, в будинку вже орендувало приміщення міське управління юстиції. Раніше зала для урочистостей була на першому поверсі в сусідньому домі, в інших кімнатах розмістилися робочі та директорський кабінети. Після ремонту все змінили. Працівники юстиції переїхали донизу, а місце для вінчання перенесли на третій поверх, у торговий комплекс «Яблуко».

    Упродовж трьох років юстиція за використане світло та опалення власнику не платила, це в управлінні підтвердили. Там і донині згадують захмарну пропозицію щодо вартості компослуг від Єрковічів. А новина про те, що будинок проданий, для них була як грім серед ясного неба.

    Між тим підприємці виправдовуються, що втомилися спонсорувати місто. Тому й пішли на радикальні кроки. Відсутність підписаного договору оренди дозволила їм одного дня без попередження забрати зал для вінчання, замурувавши вхід до нього.

     

  • Падіння стіни

    Згоди щодо вартості оренди сторони доходили в судах. Засідань було безліч, дійшли до Вищого адміністративного суду. Наразі договір оренди між підприємцем та управлінням юстиції уклали на 49 років. За словами Єрковічів, зійшлися на реальній сумі, яку може заплатити держава за відповідне приміщення. Водночас Юлія спростувала поголос про те, що справа зрушила з місця після того, як начальник головного територіального обласного управління юстиції Василь Кавацюк пройшов «народну» люстрацію. Мир підписали напередодні тих подій.

    У першу ж суботу там провели аж 25 церемоній вінчання. Але навіть цей зал для такого міста, як Івано-Франківськ – не вихід. Бо тут і незручний підйом крутими сходами, і очікування у вузькому сірому коридорі, і весільні фото на фоні суцільної реклами.

    «Немає в центрі приміщення, яке б підійшло до наших потреб, – каже начальниця міського РАЦСу Наталія Козубаш. – Пропонували виділити на Набережній – люди не хочуть туди їхати. Тут ратуша, фонтан – усе близько. Зареєстрували шлюб вгорі, спускаються донизу – мають де фотографуватися. Франківці могли звертатися до влади, але їх усе влаштовувало. А ми шукали вихід, аби не реєструвати їх на вулиці».

    На її думку, Івано-Франківськ, як кожне місто, яке себе поважає, мало би мати Палац урочистих подій. Але подбати про це мала б міська чи обласна влада, бо юстиція не має коштів.

    Пропозиція слушна. Правда, в бюджетах нині теж бракує грошей. Але весільний бізнес доволі прибутковий. Невже місто не може запропонувати інвестиційний проект будівництва Палацу урочистих подій, після того як попередній занапастили?..

    Ірина ТИМЧИШИН 

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!