ДТЕК Бурштинська ТЕС виконала свої поточні зобов’язання – сплатила екологічний податок та перерахувала в бюджети різного рівня 80 млн грн. А починаючи з 2012 року, з часу приватизації, сума екологічних податків сягнула майже 1,1 млрд грн. До бюджетів Івано-Франківської області та Галицького району надходить до 80% цієї суми щорічно, згідно чинного українського законодавства.
Починаючи з 2012 року в зоні впливу ДТЕК Бурштинської ТЕС почала покращуватись екологічна ситуація, завдяки проведеним реконструкціям енергоблоків та заміні електрофільтрів. Викиди твердих частинок в атмосферне повітря зменшились у 29 разів безпосередньо на кожному з двох оновлених енергоблоків. На сьогодні триває третя реконструкція енергоблоку на електростанції в рамках котрої буде також замінено електрофільтр, по завершенню викиди твердих речовин в атмосферу зменшаться до 50 мг/м³, що буде відповідати європейським та українським стандартам.
«ДТЕК багато інвестує у розвиток Бурштинської ТЕС, а особливо в екологічні покращення. Після встановлення нових електрофільтрів на блоці №7 (Alstom, Франція) та блоці №5 (RAFAKO-SA, Польща) – викиди твердих частинок в атмосферне повітря зменшились до 23-37 мг/м3, що відповідає українським та європейським стандартам. Тобто, викиди на кожному блоці зменшилися в 29 разів. В цьому році ДТЕК інвестує більше 120 млн грн на заміну електрофільтра блоку №10, котрий знаходиться в реконструкції та капітальні і середні ремонти електрофільтрів інших енергоблоків», – говорить Андрій Шувар, директор ДТЕК Бурштинської ТЕС.
Державною екологічною інспекцією Івано-Франківської області, щорічно проводяться перевірки дотримання підприємством вимог природоохоронного законодавства. В процесі перевірок, лабораторією екологічної інспекції, проводиться контроль викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від котлоагрегатів електростанції. Перевищень дозволених нормативів викидів під час останніх перевірок не було.
ДТЕК Бурштинська ТЕС одна з найпотужніших електростанцій в Україні, котрій вже більше 50 років. Від її надійної роботи залежить енергопостачання трьох мільйонів українців, що проживають у Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській областях.