11 травня представники Європейського Союзу схвалили запит України про безвізовий режим. Підписаний у Страсбурзі документ передбачає для українців можливість з 11 червня цього року подорожувати до країн ЄС без візи.
Загалом, думки про безвіз для України у Європі є позитивними, проте в декого це викликає тривогу.
«Вільний доступ до країн-членів Європейського Союзу є не тільки символом того, що українці обрали проєвропейський шлях. Вони обрали напрямок на Захід і ми маємо сприяти їм у цьому настільки, наскільки можемо. Є багато інших питань, у яких ми маємо підтримувати їх, особливо у війні на Сході України», – сказала Ребекка Хармс, член Європейсько-української делегації Європарламенту в Open Media Hub.
Комісар з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос привітав зусилля реформації прозахідного уряду України, заявивши: «З самого початку українська влада продемонструвала свою повну відданість боротьбі з корупцією в першочерговому порядку і провела важливі реформи в сфері управління кордонами та боротьби з дискримінацією. Україна пройшла довгий шлях і сьогодні це визнається та винагороджується».
Традиційно без саркастичних висловлювань не залишилась Росія:
«Україна знаходиться в економічній катастрофі, тож безвізовий режим є нічим іншим, як знеболювальним препаратом», – розповідає репортер одного із видань.
На думку ж RT Deutsch, у ЄС збільшиться число нелегально працюючих українців. У багатьох жителів Євросоюзу також є побоювання. Найбільше вони турбуються про робочі місця, збільшення рівня криміногенності та рівень міграції.
А от глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі переконаний, що в будь-якому випадку безвізовий режим не може розглядатися як загроза, тому що українці не є загрозою для ЄС. Він є можливістю.
Підготував Андрій Лесик, студент 3 курсу факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника