Гіперактивна громадська діяльність – його пристрасть у житті. Вже дев’ять років 25-літній Ростислав Барабаш бере участь у різних ініціативах і проектах. Наразі обіймає посаду віце-президента молодіжної громадської організації «Федерація дебатів України», а також хлопець є керівником ГО «Студентське братство Прикарпаття», співкерівником молодіжного клубу «Свій» і волонтером освітньо-благодійного проекту «Янголи поруч». Як він це все встигає? «Справа у внутрішній мотивації, – пояснює Ростислав. – Вона завжди стимулює. Якщо людина хоче розвиватися, то має робити це комплексно – у різних сферах. Якщо зациклитися на чомусь одному, то є великий ризик потрапити у пастку замкнутого кола».
Тим паче громадська діяльність ще й приносить багато корисного досвіду. Наприклад, можливість подорожувати з мінімальними затратами, долучаючись до різних семінарів, тренінгів, шкіл. Окрім цього, іванофранківець вважає, що базових знань, які ми отримуємо у виші, недостатньо, аби системно діяти протягом всього життя. А громадська діяльність дає, в першу чергу, знайомства з цікавими і хорошими людьми, які тебе розвивають і надихають.
Основним заняттям Ростислава протягом останніх шести років все ж залишається дебатна діяльність, яка суттєво розширює інтелектуальний багаж знань будь-якої людини. Причому навіть специфічних знань, скажімо, з геополітики, медицини тощо. Дебати – це командно-рольова інтелектуальна гра, яка передбачає виступи чотирьох команд, дві з яких захищають позицію «за», а дві відстоюють позицію «проти». Теми – актуальні й абсолютно різні. Наприклад, одна з нещодавніх тем – заборона російських соціальних мереж.
Судять досвідчені й кваліфіковані судді, які пройшли атестацію всередині організації і які вже займаються дебатами далеко не один рік. До речі, Ростислав Барабаш теж є одним із суддів. «Участь у дебатах неабияк розвиває кмітливість, ораторські навики, інтелект і аналітичне мислення», – каже хлопець. В Івано-Франківську на початку квітня в стінах ПНУ ім. В.Стефаника проводили VI Всеукраїнський дебатний турнір. Приїхали аж 64 команди з усієї країни. Хоча індекс команд з Прикарпаття був не надто високий. Найбільше «дебатних» осередків у містах-мільйонниках.
Спробувати свої сили в дебатах може кожен охочий, незалежно від віку, професії і знань. У «Фейсбуці» вже зареєстрували сторінку дебатного відділення в Івано-Франківську, де є необхідні контакти, або ж можна написати приватне повідомлення безпосередньо Ростиславу Барабашу, який і скоординує, що робити далі. А з 30 червня по 6 липня відбуватиметься Карпатська літня дебатна школа, яка локалізуватиметься в одному з мальовничих куточків Прикарпаття. Наприклад, торік школу проводили біля Джуринського водоспаду. Навчання в школі платне – 750 грн.
Наталя МОСТОВА